Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 1
@kurkuma: pięknie się zachowali.
Wszystko ładnie i rzeczowo wyjaśnione, ale czytając powiało mi Lovecraftem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kurkuma: Chciałbym kiedyś obejrzeć film oparty na tej historii, ale nie jakiegoś krwawego gniota, ale taki ciężkie historyczno-psychologiczne kino, o tym, jak ci ludzie z wesołej kompanii ruszającej ku przygodzie i sławie, przemieniają się w desperatów, a później szaleńców. Coś w klimacie The Thing Carpentera, tylko retro.
Aż mnie ciarki przeszły.
  • Odpowiedz
@kurkuma: zeby daleko nie szukac poczytajcie historie sybirakow. Zimno, glod, ciezka praca, brak przedmiotow pierwszej potrzeby, ludzie z glodu jedza nawet paski i inne skorzane elementy garderoby.

Jeden pan opowiadal jak to poszedl odwiedzic swojego schorowanego przyjaciela, a zastal jego zone z kilkoma innymi osobami oplakujacymi zwloki. Nastepnego dnia poszedl odwiedzic wdowe, a tam zwlok brak, za to jest gar pelen "potrawki" z miesa.

Uciekanie z lagrow na tzw. kanapke to
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Dan Simmons oparł swoją powieść pt Terror właśnie o tą historię. Dodał, co oczywiste, sporo od siebie oraz wątek fantastyczny, ale to nadal doskonała lektura i chyba wpasuje się w Twoje życzenie.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: trochę w tym stylu jest koreański thriller/horror "Mroźne piekło" 2005. O wyprawie do bieguna niedostępności. Zaczyna się przyjemnie, a wraz z rozwojem akcji wszystko rysuje się w czarnych, obłąkanych barwach. Film ma jeden IMO dość poważny minus: realia środowiska są kiepskie, ale jak na to przymknąć oko to solidna produckja.
  • Odpowiedz
@Fafnucek: Może nie do obejrzenia, ale do poczytania. Książka Dana Simmonsa, która jest horrorem ubranym w wydarzenia z tej właśnie wyprawy. Na lubimyczytac.pl ma wysoką ocenę, chociaż nie podzielam tego entuzjamu, gdyż książka jest trochę przydługa. Sama historia jest też trochę nudna (jest jakiś potwór z wierzeń eskimosów, wg mnie nic specjalnego), ale warto przeczytać właśnie ze względu na opisy. Autor poświęca dużo czasu na opis zachowań załogi, ich zmagania z
Paczekwmasle - @Fafnucek: Może nie do obejrzenia, ale do poczytania. Książka Dana Sim...

źródło: comment_3dvh1sExjNXjLX9gpyu8Zl2RVaodCOVB.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Paczek_w_masle: Właśnie jestem w 1/3 tej książki i chciałem o niej napisać, ale mnie ubiegłeś :) Według mnie książka bardzo dobra, może faktycznie momentami dłużyzny, ale napisane bardzo dobrze a elementy marynistyczne nazwałbym nawet wybitnymi.
  • Odpowiedz