Wpis z mikrobloga

@ORMO-27: jeżeli pracujesz w korpo lub właścicielem firmy jest typowy wredny janusz z wąsem to bardzo możliwe, że mają taki system ale nie jest to jeszcze powszechnym standardem. Zabezpieczyć można się kupując prywatnego VPNa, o ile masz na kompie możliwość ustawienia VPNa bo może być zablokowany przez administratora.

Jak sprawdzić czy masz taki system w firmie? zapytaj firmowego informatyka, jeżeli nie jest sługusem szefa lub nie ma umowy o poufności systemu
@swiwelec: @Dolan Korpo to nie jest, ale pewne obawy mam i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed tym.
Ustawiłem sobie na "sieć publiczną - niezaufaną" ale to raczej nic nie da XD

Jak ktoś zna jakiś sposób jak bezpiecznie serfować sobie po internetach w firmowej sieci niech da znać.
Aj waj, skomplikowana sprawa to VPN, nie jestem aż tak obeznany w tych tematach.
Dodam jeszcze że mam prywatnego lapka w pracy, nie dałoby się czegoś zainstalować co szyfrowałoby moją aktywność w internecie?
@ORMO-27 ja w pracy łączę się teamviewerem do domu i tam sobie hasam ale to też nie jest idealne rozwiązanie. Jak masz swój lapek bez domeny to najlepszym sposobem jest udostępnianie wifirifi z tel. ale to też zależy od abonamentu itp.
@ORMO-27: Zależy jak bardzo są ogarnięci ludzie z IT w twojej pracbazie. Mogą Ci pytać po co Ci TOR. W jakimś tam stopniu na pewno Cię uchroni.