Wpis z mikrobloga

@NioseSmierc: ścierwa nie biorę, alko nie piję - ale robię z siebie maszynę testową i sprawdzam ile mi organizm wytrzyma.
To tak jak moja babcia - wcale nie jest uzależniona od clonazepamu. Przecież by wiedziała o tym, skoro go bierze od 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
@ja_caly_na_bialo clonazepam to lek na recepte z grupy benzodiazepin. Nawet na ulotce pisze ze moze uzaleznic. Porownujesz lek z psychiatrii, ktory uzywany jest przez niektorych rekreacyjnie, ktory uzaleznia przeokropnie, przy ktorego naglyn odstawieniu mozes dostac padaczki a delirium masz jak w banku, do substancjii ktore sa b. bezpieczne . Zeby cos zostale uznane za nootrop musi spelniac 1 zasade. Zero lub znikome skutki
uboczne.
Najbardziej u ludzi #!$%@? mnie ignorancja, i wypowiadanie
@NioseSmierc: nie ma substancji, która jest w 100% bezpieczna.
Nie ma też takiej, która nie uzależnia. Skoro coś wpływa na psychikę i samopoczucie to organizm po czasie przestaje sam produkować potrzebne substancje a zaczyna polegać na używkach.
Kiedyś morfina była idealnym lekiem na całe zło.
Tak jak i kokaina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@Krever Prosze cie bardzo. Nootropy kupisz w internecie, sa calkowicie legalne i bezpieczne. Dzieli sie je na 2 typy. Naturalne i syntetyczne. Naturalnym jest np mucuna prurensis czyt ldopa. Syntetyczna lewodopa jest uzywana w walce z alzhaimerem. Dziala porzez zwiekszenie ilosci dopaminy w mozgu. Syntetycznym nootropem jest np sunifiram ktory oddziałowuje na receptory
Ampa, zwieksza efektywnosc wykorzystywania glukozy i tlenu przez komorki w mozgu, poprawia pamiec i koncentracje.
Od czego zaczac? Od
  • 1
@ja_caly_na_bialo Jak juz ci mowilem. Zrob research. I dopiero zacznij sie wypowiadac. Ja cie nie man zamiru przekonywac, tlumaczyc wyjasniac, bo juz widze ze jestes z rodzaju ludzi, "#!$%@? wiem ale sie wypowiem bo mam zawsze racje" Tzw beton z zamkniętymi umyslem. S juz przyrownywanie narkotykow ktore swoim dzialaniem w mozgu przypominaja walenie kijem bejzbolowym w siknik samochodowy w nadziejii ze sie naprawi do nootropow ktorym blizej do sprawnego mechanika z narzedziamu
@NioseSmierc: no czytałem trochę i to akurat średnio się pokrywa z tym co mówisz. Np nie znają skutów długofalowych substancji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Także nie musimy dyskutować. Ale nie oszukuj siebie ani innych, że nie bierzesz psychotropów.
Kofeina czy nikotyna też jest klasyfikowana do nootropów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@ja_caly_na_bialo Owszem. Co wiecej nikotyna, chroni przed parkinsonem w podeszlym wieku co rowniesz jest ciekawe. I masz racje, skutki dlugofalowe w przypadku jednych substancjii nootropowych nie sa znane ( bo sa to substancje mlode jak np. Sunifiram) a w przypafku innych sa znane b. Dobrze np. Noopept. Nootropy to rodzina zwiazkow ktorych jest multum i ciut ciut i jak w Kazdej rodzinie znajdziesz tam tez czarne owce.
@NioseSmierc: nikotyna chroni przed parkinsonem - w szczególności ta w fajkach - ludzie nie dożywają wieku parkinsonowskiego ;)
Ja kiedyś próbowałem z piracetamem ale jakoś mi nie wchodził więc odstawiłem.
Trochę się bałem brać ilości zarzucane przez hyperreal. Gdzieś 2x maksymalna dawka z ulotki chyba jak dobrze pamiętam.
  • 1
@ja_caly_na_bialo Sa juz e papierosy. Czy szkodza bardziej czy mniej to sie okaze. Wdlg. Mnie duzo mnie bo czuje to po sobie. Palilem od 3 gim do 22 roku zycia. Piracetam jest ok ale to tez zalezy od czlowieka na jednego bd dzialal perfekt na drugiego nie bd dzialal wcale. Test bravermana przed sup to podstawa
@NioseSmierc: Dzięki bardzo :) A jak jest z substancjami na receptę? Są takie? A jeśli są to wiadomo może jak duża jest różnica w skuteczności? Rozumiem, że nootropy z definicji nie mają skutków ubocznych więc raczej będą bez recepty, ale może są środki, które działają w podobny sposób(ale lepiej) i dostęp do nich jest ograniczony. Bo generalnie mam takie(może naiwne) przeświadczenie, że jak coś jest suplementem, a nie lekiem to albo
@NioseSmierc: a mógłbyś mi odpowiedzieć jeszcze na 2 pytania, jako wykopowy znawca :) :
1 - jak z tym działaniem adrafinilu na wątrobę? Należy jakiś suplement osłonowo kupić, hepatil czy inny ostropest, czy wystarczy używać go odpowiednio sporadycznie?
2 - w trakcie suplementacji noopeptu w ogóle nie można pić alkoholu, czy też nie za często i nie nadużywać zbytnio? W niektóre dni wypijam jedno piwo i w weekend czasem wypije więcej,
  • 1
@3n3bl0 1. Dawki wieksze niz zalecane przyjmowane przez miesiac uszkodza ci na stale wątrobę wiec nie polecam uzywac tego w nadmiernych ilosciach. Uzywany rozsadnie zgodnie z zaleceniami w sytemi 2 tygn on 2 tygodnie off z srodkami ktore oslaniaja watrobe np hepatil czy innsze gownosuplementy, nie obciazy az za natto watroby.
2. Wybor jest prosty. Abo nootropy albo uzywki. Jesli zaczynasz suplementacje noopeotilem czy jakimkolwiek innych srodkiem to rezygnujesz calkowicie z alkoholu,