Wpis z mikrobloga

Jeśli zamówię coś z Amazonu, paczka będzie sporych rozmiarów, ale wartość nie będzie kwalifikować się do dołozenia vatu i cła, to UC może zatrzymać paczkę w celu jakiegoś potwierdzenia weryfikacji z mojej strony?
#pytanie #amazon #aliexpress #banggood #gearbest
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale wartość nie będzie kwalifikować się do dołozenia vatu i cła


@hoppek: jak? KAŻDE zamówienie wysyłkowe może dostać VAT

to UC może zatrzymać paczkę w celu jakiegoś potwierdzenia weryfikacji z mojej strony?


tak, zawsze
  • Odpowiedz
Jeśli zamówię coś z Amazonu, paczka będzie sporych rozmiarów, ale wartość nie będzie kwalifikować się do dołozenia vatu i cła, to UC może zatrzymać paczkę w celu jakiegoś potwierdzenia weryfikacji z mojej strony?


@hoppek:

KAZDY zakup internetowy z dostawa z poza EWG moze byc oblozony VATem

  • Odpowiedz
@Andczej: @sylwek2k: spoko, dzięki za info. Chciałem się tylko upewnić. Bo słyszałem taką opinię, że jeśli wartość paczki nie przekracza tam chyba 45 dolarów i jest małych rozmiarów, to jest zwolniona z dodatkowych opłat.
  • Odpowiedz
@hoppek: To bardzo źle ( ͡° ͜ʖ ͡°) Art. 51. pod. tow. i usł.

Zwolnienia od podatku, o którym mowa w ust. 1, nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.
  • Odpowiedz
@Czayen: raczej zamówię z amazon.com, bo to co chciałem zamówić, w europejskich amazonach wychodzi sporo drożej. Kto nie ryzykuje, ten jabola nie pije XD
  • Odpowiedz