Wpis z mikrobloga

Czy ktos tutaj ogarnia branding?

O czym mógłbym napisać jeden rozdział w pracy licencjackiej na ten temat?
Nabyłem dwie książki "zakamarki marki" Pawłą Tkaczyka i "Czym jest branding" matthew healey, patrze w te ksiażki i nie wiem jak to ugryźć

Ogolnie pisze o tworzeniu wizerunku firmy poprzez identyfikacje wizualną, w pierwszych rozdziałach mam zamiar pisac o tym czym jest logo i o jakichs elementach identyfikacji wizualnej, moze tez o procesie projektowania logo, a w 3 cos na temat wizerunku/brandingu, ale nie wiem jak to ugryźć. Pomoze ktos?

#branding #marketing #wizerunek #pytanie
  • 16
Ja trochę ogarniam ;) Napisz o tym, że logo to tylko część „wizualnego szkieletu marki”. Innymi częściami tego szkieletu są ikony (zdjęcia produktów, oznaczenia kolorem statusu poszczególnych użytkowników Wykopu itp.), mundury (pracownik FedEx jest ikoną firmy, tak samo stewardessa Lufthansy). Więcej masz tutaj: Szkielet marki: ikony.

A jeśli chcesz wyjść poza samą wizualną stronę marki, sprawdź wszystkie artykuły z serii „szkielet marki”.

Trzymam kciuki za pracę. W razie czego, pisz
@ptkaczyk: WItam ponownie. Wlasnie dotarlem do momentu, kiedy powinienem pisac cos zwiazanego z wizerunkiem i w sumie tak jakbym dotarl do ściany, bo od 2 tygodni nic nie ruszylem. Nie wiem jak to ugryzc, zeby mialo to jakis ład.

W pierwszeym rozdziale pisałem tylko o logo(jako najwazniejszy element dentyfikacji), a konkretnie, czym jest, rodzaje, i cechy idealnego logo + dwie strony o psychologii koloru(chociaz moze podepne to pod rozdzial związany z