Wpis z mikrobloga

Gorzkie żale. Niezbadane są wyroki BIKu, mam cały raport na zielono, brak zaległości na zobowiązaniach zamkniętych i obsługiwanych i 467 punktów (kategoria klienta: szrot). 6 zapytań w ostatnich 12 miesiącach, z czego 3 to wnioski kredytowe, a 3 to "zarządzanie klientami" bez mojej wyraźnej zgody w jednym przypadku. Mam zamknięte zobowiązanie ratalne bez opóźnień, obsługiwane też bez opóźnień i kartę kredytową którą spłacam kwotą całkowitą regularnie bez opóźnień. #banki #bik
  • 13
  • Odpowiedz
@The_DiceMan: Nie miałem nigdy czyszczonego BIKu. Na początku pracy w bankowości często z dystansem reagowałem na twierdzenia klientów, że wszystko płacą w terminie jak mieli niski score. Teraz szczerze mówiąc upewniam się w tym, że algorytm bikowy jest tak sprawny jak tagi na wykopie :)
  • Odpowiedz
@parachutes: to jest jakiś mocno upośledzony algorytm, niemal tak jak analitycy w bankach. Podejrzewam że ma to związek z tradycją stosowania możliwie najgorszych, najdroższych i najbardziej czasochłonnych rozwiązań w bankach, mają przecież od tego specjalnych ludzi.
  • Odpowiedz
@The_DiceMan: Kiedyś, jeśli będzie zainteresowanie mogę opowiedzieć - uwzględniając oczywiście zasady tajemnicy bankowej - kilka historii, ale z innego konta. Na tym profilu jestem zbyt mocno kojarzony z moim byłym czy obecnym pracodawcą. Nawet jeśli historie, które mógłbym opowiedzieć nie robiłyby czarnego PR, to akurat w mojej branży lepiej uważać co i gdzie się mówi. Było kiedyś na wykopie AMA z bankierem, ktoś tam opowiadał jak wygląda nasza praca od kuchni.
  • Odpowiedz
@parachutes: Zdecydowanie nie chodzi mi o oczernianie firm, z którymi współpracowałeś czy z nadal działającymi. Bardziej skłaniałbym się ku zaskoczeniom, ciekawymi opowieściami, wysnutymi wnioskami itp.

Każda branża wewnątrz stara się być zamknięta na otoczenie. Mniemam, że wiesz o co mi chodzi?

@xetrov: Sensowni ludzie znajdą się wszędzie, tak samo jak i korpo-kretyni. Ot przekrój inteligencji w mniejszym bądź większym wydaniu :)
  • Odpowiedz
@The_DiceMan: tylko od strony IT w bankach jest tyle kretyńskich rozwiązań że musi tam zachodzić jakaś negatywna selekcja - zresztą ci bardziej kumaci ludzie tam pracujący gremialnie na to narzekają. Z niektórymi rozwiązaniami mam do czynienia zawodowo i cieszę się, że to tylko sporadyczne kontakty. Co ciekawe nie tylko w PL tak jest, 'bankowizm' to przypadłość chyba niemal każdego banku poza spekulacyjno-inwestycyjnymi czy też ich pewnymi działami bo goście od HFT
  • Odpowiedz
@The_DiceMan @parachutes: czyżby koledzy po fachu? to pozdrawiam. Ja też bym się nie raz trochę szerzej powypowiadał na tematy bankowe ale mnie też banalnie można by powiązać z pracodawcą no i te klauzulki w umowach. Lepiej siedzieć cicho i nic nie mówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz