Wpis z mikrobloga

Właśnie zamieniłem swojego szajsunga na starą dobrą e72. I tak się zastanawiam nad alternatywą:
telefon bez androida, stabilnie działający (na iOS brak hajsu ( ͡° ͜ʖ ͡°)), działający na baterii dłużej niż 8h. To czego mi brakuje w e72 to jedynie komunikatory (whatsapp, viber, ew. messenger), nawigacja google (lub podobna bo stare ovi maps to tragedia) i praca jako hotspot przy lapku gdy WiFi brak.

Blackberry OS 10 i np. takie Q10 to jest jakaś opcja? W oficjalnym sklepie widze, że jest viber, whatsapp, jakiś messenger i nawet instagram :P

Z góry skreślam wszystkie androidy (bawiłem się i tanimi LG i flagowcami) i windowsphone - do multimediów, spotifajów, instagramów i tinderów może być jakiś tablecik 7", który jak padnie to świat się nie zawali. A telefon ma służyć tylko do dzwonienia, e-maili, komunikatorów i ew. nawigacji. Fizyczna qwerty jak nabardziej spoko (zalety swype'a znam i cenie).

#telefony #pytanie #blackberry
s.....a - Właśnie zamieniłem swojego szajsunga na starą dobrą e72. I tak się zastanaw...

źródło: comment_MIX8AkW7pxMX3zPsP4shSuyHgiBqwxhQ.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sta q10 robi fajne zdjecia, jest mały i do dzwonienia, smsowania, e-mail się nadaje. Facebooka aplikacji nie ma, messengera nie ma, whatsapp wycofuje się z blackberrego od 31.12, istagram jest, ale jest to aplikacja stworzona na podstawie API, nie ma oficjalnej. Mapy są najdelikatniej mówiąc do d--y, Google mapa nie działa, jedynie jakieś tam mapy offline jakoś dzialaja z GPSem.
  • Odpowiedz
@maal: właśnie odkryłem, że nawet na e72 udało się zainstalować whatsappa :D
@cordant: kurcze, brak map będzie trochę bolał, szczególnie że google'owskie fajnie uwzgledniają natężenie ruchu.
@pawel_tarnobrzeg: nad q20 też się zastanawiam - pytanie było bardziej ogólne dot. tego czy warto ładowac się w blackberry OS.
  • Odpowiedz