Wpis z mikrobloga

Trochę spóźnione #chwalesie w #bron
Zakup w piątek, w weekend już pierwsze strzelanie - działa jak złoto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam wszystkim - rok temu sam czytałem takie wpisy na mirko a teraz mam już swoje zabawki :)
Pozdrowienia dla kolegów z Braterstwa (trochę tu nas jest).

#strzelectwo #bronpalna #pozwolenienabron
ShutUpMeg - Trochę spóźnione #chwalesie w #bron
Zakup w piątek, w weekend już pierws...

źródło: comment_D2Kj6pq72E25giek5UaiS1L24J3hE4Rx.jpg

Pobierz
  • 25
@ShutUpMeg: Jak ci się podoba spust w USP? Ostatnio miałem okazję strzelać i byłem zaskoczony dziwnym resetem, język na powrocie jest strasznie miękki i jak dla mnie jakby nie "naprowadza" palca na reset. Sam mam SFP9 i tam reset jest wręcz idealny.
@gorfag: nie mam dużego porównania z SFP9 chociaż brałem go pod uwagę, USP to jednak bardziej klasyka sprawdzona w różnych formacjach, dodatkowo wizualnie bardzo mi się podoba, chciałem też mieć jakiegoś kurkowca w kolekcji więc to dobry początek.
Jak dla mnie spust dużo przyjemniejszy niż w glockach i P30, w SA tylko 20N, w DA 50N ale parktycznie nie odczuwam. Strzelałem trochę dubletów i mozambique drill - bez problemów.
Ogólnie myślę
@gosciu: @Xelorek:
Na moim przykładzie mogę wam udzielić odpowiedzi, bo @ShutUpMeg pewnie jest też członkiem WKS.

Zapisanie się do klubu, składka roczna 360 zł. + jednorazowo 300 zł.
Kurs na patent (nieobowiązkowo) - 400 zł.
Badania lekarskie - 50 zł.
Egzamin na patent strzelecki - 400 zł.
Licencja - 50-60 zł.
Suma: 1560-1570 zł

Tyle do czasu wyrobienia licencji. Później:
Parę startów w zawodach - od 20 do 40 zł.
@irq11 @avltree akurat zacząłem od Winchestera który był najdroższy, wystrzelałem całą paczkę ale niestety nie mogę nic powiedzieć bo nie mam porównania, również jeżeli chodzi o czyszczenie. Jeżeli faktycznie jest jak mówicie to trochę lipa bo na opakowaniu chwalą się m.in.: "Reduced Barrel Fouling. Fewer cleanings and more range time"...
Przy okazji - czy można lufę czyścić tą metalową (chyba brąz) szczotką - końcówką do wyciora? Oficjalnie w manualu mam żeby