Wpis z mikrobloga

Mirki, mało kogo to obejdzie, ale muszę to napisać. Od 7 roku życia lecze się na #depresja i ostre stany lekowe + zaburzenia snu. Caly życie miałam wzloty i upadki. Ostatnio chyba duzo upadków.
Dzisiaj postanowiłam sobie wypunktowac co chcę zrobic, zeby znów czuc się okej i zrobię tu male podsumowanie, sama dla siebie, bo muszę się zmotywować
1) Będę bardziej dbac o zdrowie. Badania, witaminy, lekarz, koniec olewania.
2) Idę na terapię.
3) Kiedys malowalam, dostawalam nagrody, teraz poziom baaardzo spadł. Chce wrocic do malowania i szkicowania, ćwiczyć.
4) To samo z pisaniem, czesto wygrywalam konkursy, ostatni 4 miesiace temu, muszę do tego wrócić.
5) Wiecej wyjazdów za miasto, odpręża mnie to.
6) Schudnąć, poprawic kondycję.
7) Wymienic garderobę.
8) Pracuję teraz w firmie projektujacej opakowania, etykiety, chcę pomoc ja ratowac i MUSI mi się udac.
9) Gotowac umiem ale chcę nauczyc się piec.
10) Chciałabym się nauczyc szyć i dziergac pluszaki dla córki.

Sporo tego, ale chcialabym powoli zaczac realizowac te punkty. Dla siebie i swoich bliskich.
Trzymajcie kciuki, plis.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy #lim3sieogarnia
  • 43
  • Odpowiedz
@tony_soprano:wiem, ze to nieco za wczesnie na takie choroby, ale w wieku 6 lat stwierdzono u mnie padaczkę, ataki, panika mamy, siostry, ojciec spieprzyl na pol roku wtedy kij wie gdzie, skumulowalo się i się zaczęło. Potem już lawinowo.
  • Odpowiedz
@Lim3: znam ten stan, ja po prostu życzę aby chciało Ci się chcieć, bo wiem jak ciężka bywa mobilizacja podczas depresji, plany planami a przychodzi realizacja ich to pomimo iż się chce coś zrobić to nadzwyczaj nie potrafi tego zrobić, znaleźć siły do mobilizacji. Tym bardziej że są to plany długofalowe a nie pojedyncze czyny. Powodzenia!
  • Odpowiedz
  • 1
Za dużo zadań w jednym czasie. Dzialaj iteracyjnie, weź zadanie wdróż do życia codziennego niech to się stanie naturalne bez przymusu i przejdź do następnego. Jeśli będziesz próbowała zbyt wielu inicjatyw na raz to się zniechecisz.
  • Odpowiedz
@Lim3 dla laika zabrzmi to pewnie dziwnie, ale: w bardzo dużym stopniu za nasze samopoczucie i nastrój odpowiadają jelita. Stan kosmkow jelitowych oraz jakośc i zróżnicowanie flory bakteryjnej. Co piernik do wiatraka? A no ma baaardzo dużo. Chodź min o wply na gospodarkę hormobalna, oraz wiele bio chemicznych procesów w całym ciele w tym calym układzie nerwowym. Nie będę się teraz szeroko rozpisywal, ale trust me. Wiem co mówię. Polecam wzbogacić
  • Odpowiedz
Nie stawiaj sobie oczekiwan ktore nie zaleza od Ciebie. Bo kleska tylko Cie zdoluje. Np te z ratowaniem firmy. Nie stawiaj sie w takiej sytuacji ze nastawiasz sie na efekt. Np ze schudniesz. Zaplanuj sobie ze zaczniesz zdrowiej jesc. Co jest bardziej realne. U mnie to pomaga. Nie stawiam sobie oczekiwan bo to doluje. Zaczynam cos robic i jak wyjdzie to super. Jak nie to trudno. Moze sprobuje czegos innego.
  • Odpowiedz
@Lim3: Podobno cele łatwiej jest realizować, jak są konkretniej sformułowane. Na przykład nie "będę więcej malować", tylko "poświęcę na malowanie x godzin tygodniowo", albo "namaluję x obrazów miesięcznie". Przy czym ważne, żeby to x nie było wygórowane. Tak przynajmniej mawiają korpo-kołcze:)
  • Odpowiedz