Wpis z mikrobloga

hej mirki z #arduino kupiłem u chińczyka 2 czujniki DS18b20 w obudowie i mam jakby 2 różne (kupowałem odrazu 2) i ten od którego zacząłem i testowałem różne przykładowe kody, ma rozdzielczość 0,5st C a drugi 0,06st C i teraz pytanie: coś sobie przestawiłem przy zabawie, czy dostałem 2 różne?
  • 14
@zuberek1990: A właśnie chciałem zapytać o to, czy nie zmieniałeś coś przypadkiem w bibliotece :) Cieszę się, że działa. Pamiętaj tylko, żeby nie ustawiać rozdziałki ciągle, bo eeprom nie lubi być zapisywany cały czas :)
@zuberek1990: Jak bawisz się czujnikami DS18B20 to może podpowiesz mi dlaczego jeden po dotknięciu reaguje natychmiast a drugi potrzebuje powiedzmy 5s? Rozgrzewa się tak samo ale samo odświeżanie pomiaru jest opóźnione. Kod dla dwóch czujników nie różni się od siebie.
@mmajer18 czy zasilanie masz na obu w ten sam sposób? Czy jedno jest na zasilaniu pasożytniczym, a drugi na aktywnym? Czy wymuszasz aktualizację na raz czy pojedynczo dla każdego czujnika? No i jak go odczytujesz? Biblioteka do ds powinna mieć metodę available()