Wpis z mikrobloga

Mireczki, pijcie ze mno kompot, pierwsza wersja najtrudniejszego ujęcia w projekcie wyszla nawet akceptowalnie :)
(render z fragmentem animacji ktora jest wcześniej). Ostatecznie nie wykorzystałem do tego slidera, zrobiłem po prostu dolly zoom. Po dłuższym dochodzeniu na temat użycia i EDSDK i gPhoto doszedłem do wniosku ze trzeba pójść za przykładem profesionalistów, i zbudować sobie mechaniczny followfocus oparty o silnik krokowy. Większość części już zamówiona. A samo sterowanie sliderem uzyje jeszcze w innych ujęciach.

Sam klip jeszcze potrzebuje troche poprawek kolorystycznych, by bo niestety w ujęciu lekko zmieniało sie światło i widać gdzie nakładane, cień jeszze do dopracowania, ale i tak jest nieźle. Wiecie co to znaczy? Że skończe to do świąt!

#qwarqqmajstruje

#aftereffects #filmowanie
q.....q - Mireczki, pijcie ze mno kompot, pierwsza wersja najtrudniejszego ujęcia w p...
  • 8
@Luka_Wars: Czyli mowisz ze cały motyw przejścia z świata animowanego do rzeczywistego... niepotrzebny? Właśnie po to jest ten zoom. Wewnątrz tej broszki bedzie animacja czasteczek caly czas, a akcja musi mi plynnie przejsc miedzy jedym a drugim swiatem. Cała zabawa dookoła tego ujecia byla wlasnie po to, by dobrze zrobić ten odjazd i jednoczene przejście, bo to co pokazałem wypada mniej wiecej w połowie, po ponad minucie animacji, przed minutą popisów
@Luka_Wars: Dobra, wiesz co, sumienie mnie gryzło i aż poszperałem na ten temat. I jesli odnosić się do ich facebooka to po prostu nie mogę tego podpisać swoim nazwiskiem, by nie promować siebie ani żadnej instytucji, nic w tym stylu. Nie może być commetrial use.
Czyli mowisz ze cały motyw przejścia z świata animowanego do rzeczywistego... niepotrzebny? Właśnie po to jest ten zoom.


@qwarqq: Nie. Nie piszę o przejściu tylko o zoomie na końcu sekwencji. Wygląda to nienaturalnie. Po pierwsze zoom wychodzi z różnych miejsc w zależności od sekwencji, po drugie robisz szybkie zbliżenie w pierwszej sekwencji po czym w drugiej dajesz oddalenie. Wygląda to niechlujnie. Takie moje zdanie.

akcja musi mi plynnie przejsc miedzy jedym
tylko o zoomie na końcu sekwencji


@Luka_Wars: A, dobra, juz widze o czym mowisz. I racja poprawię przy szlifowaniu timingów. Pozostałość po wcześniejszych mockupach.

Potępienie bo dość świadomie wykorzystuję ich muzykę bez bezpośredniego pozowolenia, jednocześnie mając czyste sumienie bo i tak wiem ze dochody z wyswietlen pojda do nich :) Zarabiam na życie jako programista, video robie tylko dla radości robienia video.