Wpis z mikrobloga

#januszesimracingu, oraz nastolatki z dwucyfrowym IQ, zwane również #acleague, dodatkowo jeżdżące na #oculusrift lub #htcvive. Wczoraj odkryłem mega patent. Otóż okazało się, że nowy Real head motion świetnie współpracuje z goglami #vr. Dzięki RHM można ustawić sobie coś pomiędzy opcjami "lock to horizon" i "lock to car" co znacząco zwiększy imersję i komfort (polecam tym, którym robi się słabo podczas jazdy w VR).

Content Manager oczywiście posiada wsparcie i odpala programik automatycznie podczas startu gry, więc o nic nie musimy się martwić, wszystko robi sę automagicznie. Wystarczy pobrać i rozpakować go z oficalnego forum AC LINK.

#assettocorsa wołam @lawicko i @tenbatonik
  • 13
  • Odpowiedz
@ArcziMiszcz: Jeszcze nie, wczoraj wieczorem dopiero na to wpadłem, może dzisiaj spróbuję coś nagrać. W RHM można płynnie ustawiać suwaczkami, czy bardziej kamera ma się zachowywać w kierunku lock to car, czy bardziej lock to horizon. Więc dodatkowo każdy może wg własnego odczucia sobie dopracować.
  • Odpowiedz
@damian_co_dalej: W grze masz dwa tryby kamery

1. Kamera rusza się sztywno z samochodem. Efekt jest taki, że na dużych bumpach horyzont tak ci lata, że nie jesteś w stanie skupić się na nim i na drodze.

2. Opcja "lock to horizon" kamera jest ustawiona na sztywno względem otoczenia. Efekt jest taki, że samochód lata jak #!$%@? a ty siedzisz sztywno, co jest dosyć komfortowe, ale kompletnie nie realistyczne i mylące
  • Odpowiedz