Wpis z mikrobloga

Mirki przechodząc przez drogę na osiedlu (znak strefa zamieszkania) zaczął trąbić na mnie nadjeżdżający pojazd, po czym zatrzymał się i zaczął krzyczeć jak chodzę i że wtargnąłem na jezdnie, odpowiedziałem ze to strefa zamieszkania i mam pierwszeństwo przejścia przez drogę i że w ogóle mogę sobie tu nawet zygzakiem biegać :)
kto miał racje? kierowca czy ja?
#ruchdrogowy #prawo #kierowcy #piesi
g.....0 - Mirki przechodząc przez drogę na osiedlu (znak strefa zamieszkania) zaczął ...

źródło: comment_ZJk2CxGwHL9ZZCe9OpNaq67NqcNxQA5m.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@gali20: Pewnie, że Ty. Kiedyś miałem podobną sytuację i powiedziałem, że jak chce się dalej rzucać to mogę mu #!$%@?ć w pysk. On tylko lekko uchylił drzwi i szybko #!$%@?łem żeby nie robić mu krzywdy.
  • Odpowiedz
@gali20: Ty miałeś rację, ale z drugiej strony gdyby tak każdy na moim osiedlu chodzil środkiem drogi, bo może mimo że chodnik wolny, to spiesząc się do pracy też by mnie chyba szlag trafił. :D
  • Odpowiedz
@gali20: co innego mieć pierwszeństwo a co innego wtargnąć, nie wiem jak wygladała sytuacja, ale jak wtargniesz na jezdnie i cię potrąci to nawet w strefie zamieszkania dostaniesz mandat
  • Odpowiedz
co innego mieć pierwszeństwo a co innego wtargnąć, nie wiem jak wygladała sytuacja, ale jak wtargniesz na jezdnie i cię potrąci to nawet w strefie zamieszkania dostaniesz mandat


@BazaltowyTubylec: kierowca nie musiał nagle hamować, przeszedłem na druga stronę normalnym krokiem a on sie zatrzymał za mną
  • Odpowiedz
@gali20: Jasne, że miałeś racje, kierowca widząc taki znak musi zachować SZCZEGÓLNĄ ostrożność bo właśnie po to on jest. Poza tym należałby mu się mandat w wysokości 100 cebul za bezpodstawne użycie klaksonu w terenie zabudowanym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ty racje miales, ale pamietaj, ze w przypadku kiedy #!$%@? sie pod 2 tony zelastwa, to on dostanie mandat a Ty wielomiesieczne leczenie i rechabikitacje.


@mojemacki: głupi nie jestem, auto było daleko
  • Odpowiedz