Wpis z mikrobloga

W jaki sposób przekazać akcje z konta maklerskiego w Alior Banku na konto w innym banku? Mój tata kupił kiedyś trochę akcji w moim imieniu, ponieważ nie miałem własnego konta maklerskiego i teraz chciałby mi je przekazać. Na stronie nie potrafiliśmy znaleźć opcji transferu, a zapytana wczoraj w banku pani powiedziała, że nie wie i zadzwoni jak się dowie lecz póki co cisza. Może wykopki będą lepiej obeznane ( ͡º ͜ʖ͡º)
#aliorbank #gielda #kontomaklerskie
  • 9
@Estilio:
1) załóż sobie konto maklerskie na siebie
2) przekazanie środków poprzez dom maklerski załatw (zadzwoń na infolinie najlepiej twojego DM tak gdzie założysz konto)
3) czytaj punkt 12 regulaminu (tutaj masz opłaty) https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:57ab5d34-8d5e-41a7-a781-b3ec6be092c3/taryfa-bm.pdf
lub poniżej:

Przeniesienie instrumentów finansowych do innej firmy inwestycyjnej/banku powierniczego (od każdego instrumentu finansowego zarejestrowanego pod odrębnym kodem):
a) bez zmiany właściciela instrumentów finansowych
b) ze zmianą właściciela instrumentów finansowych
W przypadku przeniesienia instrumentów finansowych do depozytu
@bart_212: konto maklerskie już założyłem, w Deutsche Banku. Według twojego punktu 2 to ja powinienem zadzwonić do swojego banku. To trochę dziwne, bo to chyba mój tata powinien to załatwić ze swojego. W końcu to z jego konta będzie szedł transfer.
Ogólna odpowiedź jest taka, że nie da się tego zrobić przez stronę tylko osobiście/telefonicznie z bankiem załatwić tak?
@bart_212: napisałem tutaj po prostu w oczekiwaniu na telefon, bo jak napisałem wcześniej babka z banku miała oddzwonić. Miałem nadzieję, że da się to zrobić przez neta ale jak nie to powiem po prostu tacie żeby dzwonił i tyle.
Tak, wyjdzie powyżej 100zł.
@bart_212: na razie ani ja ani tata nie dzwoniliśmy, jedynie wczoraj tata rozmawiał w placówce Aliora ale nie wiedzieli jak to zrobić. Zaraz chyba po prostu zadzwonię tam i się spytam i tyle