Wpis z mikrobloga

@Norskee: właśnie wydaje mi się, że nie. Ale nie mam za bardzo ochoty na to żeby siedzieć cały czas z kompem i stoperem(no może nie cały czas, ale sprawdzać co chwila), dlatego wolałbym aby jakiś program zrobił to za mnie.
@yoloBaklawa: myslisz ze nikt nigdy tego nie sprawdzal? Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis. Dziwne, ze ci sie wydaje ze linux wcale nie bedzie krocej trzymal a jakos ci sie nie wydaje ze juz milion razy ktos to zdazyl sprawdzic
@Norskee: Dupa, zależy czy sobie skonfigurujesz jakiś pakiet do zarządzania energią czy nie. Domyślnie linukis działa tak jak tryb "Wysoka wydajność" w win. Druga sprawa że możesz dodatkowo sobie optymalizować system pod dłuższe trzymanie na baterii. I trzecia, zależy od komputera. Przy egzotycznych modelach nawet nie ma co udawać że będzie trzymać dłużej bo producenci nie trzymają się standardów ACPI, które sami opracowali.
@Norskee: No niestety to nie jest tak proste jak ci się wydaje. Na chińczykach tak jest, ale już na dobrym sprzęcie niekoniecznie

@yoloBaklawa:
date > start
sleep 10s
date > current

Idziesz na piwo, wracasz i porównujesz wyniki. Na Windowsie użyj Cygwina lub innego Powershella
@Norskee: Jest taka zasada w informatyce; sprzętu na literę A się nie kupuje (Asus, Acer, Apple); ale to nie jedyne firmy, które robią wszystko po kosztach, byleby procek był szybszy albo grafika (poza Apple, tam będzie wolniejszy)
@fervi: czlowieku, jestes tak naiwny, niepowazny i nieobiektywny, ze za pieprzenie takich glupot moge co najwyzej sprawdzic czy na pewno cie wrzucilem na czarna liste
@yoloBaklawa: Bateria raczej powinna być stosowana po to, by ci dane nie poszły w cholerę :P Tzn. jak chcesz intensywnie korzystać to pamiętaj, że w razie czego będziesz musiał nową dokupić prędzej niż później