Wpis z mikrobloga

Jest sprawa i to poważna!
Niektórzy mnie znają - prowadzę blog Manuał Zielarski #manualzielarski , gdzie publikuję teksty dotyczące ziół, głównie w ujęciu historycznym - ale nie tylko. Prawdopodobnie zostanę zakwalifikowany do Stypendium z Wyboru, gdzie będę mógł zawalczyć o 3500 złotych na stworzenie i wyposażenie pracowni zielarskiej. Dzięki niej, będę mógł opracowywać metody upraw rzadkich roślin leczniczych, prowadzić podstawowe analizy jakościowe surowców oraz wykonywać leki/kosmetyki/inne preparaty ziołowe zarówno sprzed kilku, jak i kilkuset lat. W dodatku dzięki tym środkom, blog dorobi się prawdziwej domeny i pojawi się forma video :)

Czy będę mógł liczyć na Wasze głosy? Wiem że "co będę mógł za te pieniądze zrobić" nie jest zbyt atrakcyjną formą przyciągania czyjejś uwagi, postanowiłem, że w przypadku wygranej przetłumaczę, opracuję i puszczę w świat jedną z książek (sprzed ponad 70 lat). Nie będzie ona poświęcona stricte zielarstwu czy fitoterapii jako takiej, ale dotyczyć będzie zagadnieniom bliskim. Czego będzie dotyczyć - domyślicie się sami widząc załączoną grafikę :) Myślę, że w kontekście geopolityki i nieustających zagrożeń, będzie bardzo cenną pozycją.
#ziola #ziololecznictwo #fitoterapiawojenna #fitoterapia #ciekawostkihistoryczne #historia #ogrodnictwo
Praktisch - Jest sprawa i to poważna!
Niektórzy mnie znają - prowadzę blog Manuał Zi...

źródło: comment_R6TxIm9x9qGhsnYzvK9U0uPt7IeGtyOD.jpg

Pobierz
  • 20
Ostatnio popełniłem o niej tekst na blogu


@Praktisch: jeśli reklamujesz się ewentualnym tłumaczeniem ksiązki i pisaniem własnych tekstów to słabo i odstraszająco wygląda taki gimbusiarski zwrot pomimo charakteru miejsca w którym to piszesz.
@wysuszony: Coś mocno w tym stylu. Inicjatywa Gardens for Victory była mocno rozpowszechniona w Stanach Zjednoczonych i dzięki niej można było wyżywić tak ogromny naród. Szkoda aby doświadczenia te zginęły doświadczone zębem czasu. Nasza pozycja jest o wiele gorsza niż w 1939 roku - chodzi oczywiście nie o geopolitykę ale źródła żywności. A skoro wtedy były niezbędne, to jak będzie teraz? Dlatego wybrałem tę książkę - jak uprawiać i przetwarzać warzywa,
@Praktisch: nie chodzi nawet o pisanie na powaznie bo nawet lepiej że nie jest to pisane nudnym, naukowym językiem, zwłaszcza że temat jest ciekawy więc szkoda by było go zabijać tym. Zwyczajnie zwróciłem uwage na to co może niektórych odstraszać i szkoda by było gdyby przez takie rzeczy zmniejszał się zasięg, to coś analogicznego do 'bd', 'cb' i tym podobnych skrótów po których trudno poważnie traktować ich użytkownika.
@xetrov: Nie używam skrótów, więc tutaj moje na wierzchu! :) Nie sądzę aby zmniejszał się zasięg przez "popełnienie tekstu" ale dziękuję za uwagę i będę unikał tego zwrotu (oraz innych, bardzo nieformalnych) ( ͡° ͜ʖ ͡°)