Wpis z mikrobloga

Dzień 26 & 27 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Front i miasto.
Brak wartych odnotowania konkretnych postępów. Sytuacja wygląda obecnie tak:
http://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_vrzMKfMTxDMSg56gv7uTOMKQ1m7DSj6o,w400.jpg

Wiadomości okołofrontowe.
ISIS robi fejkowe pojazdy dla b---------ń koalicji.
W trakcie walk w Mosulu zginął Chaled al-Mituit - jeden z głównych dowódców wojskowych Daesh.
#trump poprze niepodległość Regionu Kurdystanu, jeśli Irak się na nią zgodzi.
Około 1.700 Peszmergów zginęło do tej pory w trakcie ofensywy. Tak duża liczba częściowo jest spowodowana brakiem odpowiedniego zabezpieczenia medycznego wynikającego z braku odpowiedniego sprzętu i środków.
KRG poprosił #rosja o zwiększenie pomocy militarnej dla Peszmergów i humanitarnej dla IDP.

Jako bonus mapka pokazująca straty terytorialne Daesh od początku ich powstania.







#irak #bitwaomosulfaq #bitwaomosul #wykopnawojnie
TenebrosuS - Dzień 26 & 27 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Front i miasto.
Brak wartych odnotowania...

źródło: comment_vq3VjlgQwjA85y0QDeWiWYX5dKQl42CN.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TenebrosuS: tak, ale z drugiej strony Kurdowie po stronie tureckiej moga poczuc sie pewniej, ze tam tez sie da to zrobic. Gdzies mi sie przewinelo w sieci, ze Turcja nie jest entuzjasta pomyslu niepodleglego Kurdystanu nawet po stronie irackiej. Ja tam jestem zdecydowanie za.
  • Odpowiedz
@TenebrosuS: albo opinii miedzynarodowej. Uznanie miedzynarodowe Kurdystanu na terenach Iraku de facto da im mandat niepodleglego panstwa, ktore moze roscic sobie zadania do Turcji. Ignorowanie roszczen mniejszosci w kraju to pikus, ignorowanie roszczen niepodleglego panstwa juz tak latwe nie bedzie, tym bardziej jesli bedzie to panstwo wspierane przez zachod. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@barani_leb: roszczenia terytorialne dopóki nie da się ich zrealizować militarnie są tylko czczym gadaniem, a Kurdowie jeszcze baaardzo długo nie będą posiadać odpowiedniej siły, żeby zaatakować Turcję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#trump poprze niepodległość Regionu Kurdystanu, jeśli Irak się na nią zgodzi.


@TenebrosuS: Możesz mi powiedzieć skąd ta informacja? Przejrzałem wiadomości to wszyscy ze strony Kurdów tylko wyrażają nadzieję na poprawę dzięki Trumpowi. Dzięki :)

I jeszcze jest o pomocy Syryjskiemu rządowi przeciwko IS.
  • Odpowiedz