Wpis z mikrobloga

#motocykle
Mirki moje stare buty po prawie 12 latach muszą odejść na zasłużona emeryturę. Czas na nowe. Teraz chce buty z membraną z racji tego że dużo podróżuje i w różnych warunkach. I tu moje pytanie. Co polecacie w czym jeździcie? Jaka membrana? Wiadomo że goretex to top ale ceny też top. Może jakaś inna membrana? Nie chce żeby mój budżet ucierpiał dlatego cena ważna.
Chciałbym Daytony ale ceny odstraszają.
Może coś z Puma? Ma ktoś?
  • 9
@UsmyPasarzerNostromo: Ja tam jestem uprzedzony co do membrany. Jak jeździsz w trasy to i tak podczas deszczu musisz zakładać ochraniacze, bo nawet najlepsza membrana w końcu zacznie przepuszczać. Buty z membraną jak już złapią wilgoć to cholernie ciężko je dosuszyć. Szczególnie w trasie. Potem zaczyna to śmierdzieć, a ty jesteś 4 000 km od domu.

Osobiście nawet na wyprawy biorę ze sobą jak najprostsze sportowe buty, które wiem, że w razie
@NajwyzszaFormaSztuki jeździłem w ochraniaczach i dla mnie to rozwiązanie odpada. Jak jest ciepło to noga jak w ceracie. Nie wiem jakiej membrany używałes ale myślę że jak jest nie uszkodzona fizycznie to nie powinna przepuszczac. Przynajmniej goretex. Mam w rękawicach i sprawdził się. Jazda prawie cały dzień w deszczu.
@UsmyPasarzerNostromo: Goretex. W dobrym deszczu to nawet od góry do buta ci się naleje :) a ochraniacz załatwia również i ten problem. Osobiście nigdy mi nie było za ciepło w deszczu, więc dodatkowa warstwa ocieplenia u mnie na plus. Za to często było mi za gorąco w butach z membraną przy temperaturach powyżej 25, nawet w trasie.