Wpis z mikrobloga

#pytanie #ankieta

Czy doznałeś, doznałaś kiedyś paraliżu sennego, w którym dosłownie nie mogłeś/łaś się poruszać, ale twoje zmysły były aktywne, takie jak wzrok - świadomość/ poczucie że już nie śpisz, wszystko, poza mięśniami i ruchami, i czy widziałeś/łaś wtedy istotę która chciała Ci zrobić coś złego ?

Czy miałęś/łaś kiedyś paraliż senny - porażenie przysenne ?

  • Tak 41.4% (36)
  • Nie 58.6% (51)

Oddanych głosów: 87

  • 34
@Drake1: Istot żadnych nie widziałem, ale miałem kilka razy podobny przypadek. Nie wiem, czy to to samo, ale było okropne. Jakby strasznie realistyczny sen, miotało mną jak szatan, ale jednocześnie miałem świadomość, że leżę i się nie ruszam. Myślałem, że mi pikawka wysiądzie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@GdzieJestBanan: Jeśli Cię "miotało i się ruszałeś" to jest to zjawisko którego nie znam ani nie słyszałem, paraliż senny ma to do siebie, że człowiek nie może się ruszyć ale jest świadomy, oraz jest świadomy jakiejś obcej świadomości, wiec może to inne zjawisko...
@Drake1 mialam tak pate razy ze cos strasznego mi sie snilo, bylam w pelni swiadoma snu, za wszelka cene chcialam sie obudzic ale nie potrafilam, dopiero po jakims czasie, po ciezkiej walce sie mi udawalo wybudzic, to tez raczej nie to
@Mysiunia_: Z tego co mi wiadomo, większość ludzi doświadcza tego zjawiska raz za swojego życia, zazwyczaj w okresie 17-28 lat, statystycznie względem zródeł na ten temat, mnie to spotkało w wieku 24 lat tylko raz, ale do dziś to pamiętam, obecnie mam lat 35 i dalej o tym myślę, to było takie coś, czego zapomnieć się nie da.

Przypadki ludzi którzy doświadczają tego systematycznie występują z mniejszą częstotliwością.

Temat rzeka, od
@Drake1: Miałem takie "ciekawe" doświadczenie kiedyś, ale teraz męczę się z czymś innym: w śnie orientuje się, że to sen, a że jest to zazwyczaj koszmar, to próbuje się wybudzić, co wychodzi średnio. Rok 2016 to jest jeden wielki ciąg tragedii dla mnie i tak te wszystkie zdarzenia wpłynęły na jakość mojego snu, że był taki okres, że po prostu bałem się kłaść do łóżka.