Wpis z mikrobloga

Obecnie mam taka sytuacje, ze chetnie nauczylbym sie czegos nowego i jedna z tych rzeczy juz zaczalem (czyli dodatkowy jezyk, oprocz eng )
I druga rzecz jaka chetnie bym sie nauczyl to programowanie...
Wiem, ze to szeeeeerokie pojecie, rozne jezyki blablabla - ale sprawa wyglada tak, ze po prostu lubie sie uczyc, przez pewien okres czasu "studiowalem" infe (musialem porzucic - temat rzeka ( ͡° ʖ̯ ͡°)) , jednak na pierwszych 2 semestrach #!$%@? typu asembler / c++ / php - ktorych juz nawet nie pamietam... ogolnie juz nic nie pamietam :D - ale do tego tematu nie wracajmy.

Dlatego chcialbym sie dowiedziec, czy jezeli moje checi sa na tyle mocne to czy jest szansa sie czegos nauczyc samemu? Lub poszukac sobie jakies DOBRYCH kursow na slasku? Dla totajnych laikow - po prostu wole od poczatku wszystko.
Tylko pytanie w co isc? Na jezykach programownia to tyle wiem, ze sa C# , java , php itp - tylko z nazwy ;) php / jave ogarnialem jak mialem z 10-12 lat (teraz mam 28), wiec musialbym od zera sobie powtorzyc... bo sie sporo nazmienialo - tak jak kiedys byly proste strony html, onet wygladalo jakby dziecko naskrobalo w pajaczku, to teraz cms'y/html5/itp.
Z tego co widze to java teraz ma ogromne zastosowanie - ktorego tez do konca nie ogarniam :) Ostatnio jedyne z czym mam doczynienia to grzebanie w wordpresach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W skrocie - od czego zaczac? W co isc, co jest ciekawe i da satysfakcje z nauki? Co sie "sprzedaje" ?

Sam post oczywiscie kieruje rowniez ze wzgledow finansowych ;) - chetnie bym zmienil prace, a wiem, ze szukaja nawet "noob'ow" - jednak wolalbym cos prezentowac swoja osoba zanim mialoby do czegos dojsc

#programowanie #programista15k #java #php #html5
  • 9
@adam-molik: samemu? Oczywiście że się da, zkażdy problem z którym się spotkasz znajdziesz opisany w internecie bo ktoś wcześniej się z nim spotkał. Mam znajomego, który w liceum takiego skilla w programowaniu osiągnął (nie miał infirmatyki ani niczego podobnego w liceum) pracując samemu, że teraz na studiach ze wszystkich zajęc praktycznych ma po 95-97% i jest w czołowce. Trzeba tylko chcieć i uczyć się.
@adam-molik:startujesz od zera, jak chcesz w wejść to nastaw się na 6-12 miesięcy solidnej nauki. Bardzo ważna jest też lokalizacja, w duzych miastach pełno ofert.

chetnie bym zmienil prace, a wiem, ze szukaja nawet "noob'ow"

tu bym polemizował. Ok, jest to rynek pracownika ale nie jest tak, że ktoś zrozumiał pętle i go biorą. Nie trzeba wymiatać ale trzeba mieć solidne podstawy. moj wpis na temat frontendu
Dlatego chcialbym sie dowiedziec, czy jezeli moje checi sa na tyle mocne to czy jest szansa sie czegos nauczyc samemu? Lub poszukac sobie jakies DOBRYCH kursow na slasku?


@adam-molik: Nie znam programistow po kursach. Jest ich od cholery w internecie, jakies udemy coursera edx jakies szkoly programowania. Mase ludzi tam chodzi a jak przychodze do pracy to wszyscy uczyli sie sami i na studiach. Pracowalem juz z setkami ludzi przez ~5
@Porana123: bardziej mi chodzilo o odplatne opcje, ale jak "sugerujesz", ze ekursy sa ok - to sie sprawdzi
@nihil_novi: akurat wszedzie gdzie widze ogloszenia to tylko java, chociaz poskrobac bym chcial/liznac cos przy tworzeniu powazniejszych www
@PrawdziwyProgramista: udemy mam na oku, z pl to kojarze tylko strefekursow - ale raczej bym watpil w ich jakosc, gdyz mialem stycznosc z innymi kursami do programow typu ps/premiere - nic ciekawego
Teraz