Wpis z mikrobloga

@8ary: no tylko, że on za swoje nauki tak różne od tego, co reprezentuje sobą polski kościół jest mocno krytykowany u nas w kraju przez mentalne dno w postaci prawactwa i miłośników polskiego kościoła :D
@8ary: no i ja jestem zgodny z tym, że polska filia kościoła katolickiego powinna uznawać zwierzchnictwo głowy kościoła, a nie kręcić nosem i nawet obrażać go, bo powiedział coś dobrego o uchodźcach :D szczególnie, że ten naprawdę w odróżnieniu od polskich kapłanów nie pluje jadem na to, co inne a ciągle gada o miłowaniu bliźniego i pomocy potrzebującym, za co ode mnie ma dużego plusa.
swoją drogą, ciekaw jestem, jak by
@rbk17: Komunię, może przyjąć rozwodnik, ale tylko taki, który po rozwodzie żyje sam i w czystości. Jak jest u Kurskiego nie wiem. Po drugie stwierdzenie, że w Kościele są równi i równiejsi po takim czymś to mocne nadużycie. Przecież do Komunii Świętej może sobie podejść każdy. Nikt w kolejce nie sprawdza czy możesz podejść. Ksiądz nie musi wiedzieć kto to jest Kurski. Sumienie Kurskiego to powinno weryfikować, jeśli to prawda to
@rbk17: Jeśli to nie jest jakiś kiepksi bait tylko prawdziwe pytanie to już śpieszę z wyjaśnieniem. Ksiądz ma wiedzieć niby, że Ty dalej trwasz w grzechu cięzkim? To samo jest jak pójdziesz do spowiedzi, nie otrzymasz rozgrzeszenia, potem ten sam ksiądz będzie udzielał komunii to nie ma prawa Ci jej odmówić bo łamie tym samym tajemnicę spowiedzi.