Wpis z mikrobloga

@Quar: xD no to rzeczywiście łatwo Held wytrzymał 2 rundę, szczególnie jak pod koniec musiał podtrzymywać się o płot. Chyba nie masz za dużego pojęcia o tym sporcie. W dzisiejszych czasach leżysz na dole = przegrywasz walkę, to jest najgorsza pozycja jaka może być i każdy zawodnik z topu to rozumie.
@Hombre_Muerto: A kto powiedział że w parterze nie można dostać ;) Dużo wygodniej jest leżeć, przecież jak Rudemu padła kondycha to też uciekał do parteru z Diazem który ma Gracie Black Belt...

Poza tym to zawodnik wywodzący się z BJJ, czuje się bezpieczniej w parterze, liczył że założy jakąś dźwignie na nogę, próbował nie udało się.. Nie leżał tam jak Janek Błachowicz nic nie robiąc przez całą .
@CichySzelestOka: Rudy uciekał, ale do pozycji na górze. Jak Diaz znalazł się na górze to Conor przegrał, więc ta walka tylko potwierdza to co mówię.

Dużo wygodniej jest leżeć oglądając TV na kanapie, ale nie jak ktoś cię obija z góry łokciami.

Wiadomo, że Sanchez ma bardzo dobrą obronę BJJ i wiedział z kim walczy. Held spróbował parteru, nie powiodło mu się, ok - powinien coś wtedy zmienić, ale on trzymał
@Hombre_Muerto: Moim zdaniem to szkodliwy nawyk Helda. Gdy czuje się zagrożony, przegrywa walkę lub nie ma siły to ucieka tam gdzie czuje się najpewniej. Marcin nie słuchał narożnika który dobrze podpowiadał, ale podejrzewam, po pierwszej rundzie był tak zmęczony, że włączył mu się autopilot, który niestety źle podpowiadał.

> W dzisiejszych czasach leżysz na dole = przegrywasz walkę, to jest najgorsza pozycja jaka może być i każdy zawodnik z topu to
Dużo wygodniej jest leżeć oglądając TV na kanapie, ale nie jak ktoś cię obija z góry łokciami.


@Hombre_Muerto: Krótko mówiąc w stójce i w parterze jak nie masz siły będziesz dostawał w #!$%@?.. Rudy uciekał bo nie maił siły i wiedział że prędzej czy później będzie KO i szejm, więc poszedł w nogi. To samo pewnie myślał Held i też poszedł w nogi, już wtedy był na przegranej pozycji ale ratował
@Hombre_Muerto: dopiero obejrzałem walkę i to samo mi przychodzi na myśl. Held sie pogubił trener krzyczał żeby podnosił walkę ale on sie uparł i wybrał walkę z pleców praktycznie do samego końca.Diego trafiony kilka razy i już było widać ze jego głowa już nie ta sama co kiedyś.
@CichySzelestOka:

Jak trener będzie krzyczał do Kszczota i Lewandowskiego

"Biegnijcie szybciej, bo przegracie" to będą biec szybciej? ..nie.


xD

Jak będę pisał do CichySzelestOka i tego drugiego
"ruszcie głową i pomyślcie, bo wasze argumenty są bezsensowne" to pomyślą ? nie.

Więc masz rację, chyba czas już kończyć tą i tak przydługą dyskusję, bo bez sensu się to robi.
@jools1:

To zależy z kim walczysz i co potrafisz. Przegrywasz walkę na kartach punktowych, choć z tego co wiem, to > UFC ocenia się zawodników według tego kto "lepiej zdobywa pozycję" i zadaje więcej ciosów, a nie gdzie się znajduje, > choć oczywiście bycie zawodnikiem w dosiadzie jest dużo prostsze.


Zgadza się, walkę z pleców można wygrać, tylko że na każdą twoją walkę gdzie gość wygrywa z pleców, ja znajdę 10
@Hombre_Muerto: Co do tego to i ja się zgadzam.
Można wziąć także poprawkę na fakt iż obecnie w MMA na światowym poziomie walczą głównie amerykanie posiadający doświadczenie w zapasach i brazole "starej szkoły BJJ" (nie wiem czy można tak powiedzieć, ale chyba łapiesz o co mi chodzi), nauczeni, że kontrola z góry jest najważniejsza i właściwie tylko to dobrze potrafiący robić w parterze. Może z czasem będzie przybywać zwolenników leglocków, DHG,
@Hombre_Muerto: oho, komuś argumenty się skończyły i zaczął się wjazd na personalia..
Podałem tak samo głupi przykład jak ty "komentatorzy mówili, że Held powinien wstać"
Masz rację trzeba to skończyć, dobranoc misiu, wyśpij się bo jutro do roboty trzeba wstać ( ͡° ͜ʖ ͡°)