Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór wykopie.
Mam problem z zabieraniem się za swoją własną pracę inżynierską i wiem, że pomoże mi jak ktoś oprócz mnie się tym zainteresuje. Macie tak czasem, że coś co nie jest jakoś szczególnie potrzebne robicie chętniej jeśli otoczenie jest tym zainteresowane? Jeśli temu wpisowi rzucicie więcej niż kilkanaście plusów to nie rzadziej niż co 2 dni będę składał raport postępów.
Temat pracy nie jest nowy, ale może się spodobać, szczególnie niezaznajomionym z elektronikom. Tematem jest sterownik silnika prądu stałego. rok temu już miałem zrobiony sterownik który dwoma silnikami od wycieraczek utrzymywał zadaną pozycję czy prędkość, ale wobec sterownika pod tą pracę stawiam sobie więcej wymagań.
1. Maksymalna moc: 2x 400W (bo sterowanie dwoma silnikami równocześnie)
2. Sterowanie mostkiem pozwalające na odzyskiwanie energii podczas hamowania
3. Automatyczne dobieranie nastaw regulatora PID
W tej chwili można powiedzieć, że jeszcze porządnie nie zacząłem, więc raporty będą obejmowały zarówno część elektroniczną - podwójny mostek H jak i programową. Wcześniej robiłem to na mikrokontrolerze freescale, ale chyba się przerzucę na stm bo nie muszę j-linkiem edu programować, tylko tanim, wykorzystującym openOCD.
Ktoś z #elektronika zainteresowany?
  • 6