Wpis z mikrobloga

@Jurigag: generalnie w 99% przypadków jeżeli "musisz" napisać rozszerzenie do PHP - to znaczy że coś źle robisz...
1. napisanie dobrego rozszerzenia w php jest bardzo ciężkie, zwłaszcvza jeżeli nie zna się ani PHP, ani Cpp...........!
2. zephir ( i pisanie rozszerzeń ) rozwiązuje problemy które dawno zostały rozwiązane innymi sposobami ( Cache bytecodu (OPcache), proxy typu Varnish, czy HHVM ).

Phalcon jest tego najlepszym przykładem. Co z tego że requesty
@van: przecież varnish to jest zupełnie inna rzecz niż php, wtf, gdy potrzebujesz ciągle informacji na bierząco no to varnish na nic ci się zda, tak samo jak opcache - przecież phalcon też korzysta z opcache, i w porównaniu z takim symfonym jest kilka do kilkunastu razy szybszy, wiele miesięcy ale i tak jako jedno z pierwszych większych rozszrzeń zaczęło wspierać php7, taki ioncube dalej ma z tym problemy

varnish to
przecież phalcon też korzysta z opcache


@Jurigag: no i właśnie dlatego nie jestem fanem zephira i phalcona. Nie maja ludzie pojęcia jak działa php, i podejmują decyzje patrząc na jakiś gówno-benchmark, olewając wszystko dookoła.

po pierwsze - phalcon nie korzysta z opcache, bo opcache to cache bytecodu. A rozszerzenia nie generują bytecodu, nie da się ich juz bardziej zcacheować.

po drugie - da sie varnisha skonfigurować do działania z sesjami, lub
@van: twój kod który jest w php nadal korzysta z opcache - także pośrednio phalcon również czerpie z niego korzyści

tylko że to nie jest 10ms czy 50ms tylko 50-60 a 120-150ms, różnica dla mnie widoczna od razu

świetnie - to trać czas i baw się w tą konfiguracje varnisha - ja na częście nie muszę tracić czasu na takie pierdoły :) tylko ze nadal - jeśli content zmienia się co