Wpis z mikrobloga

@martwa_religia: Właśnie przez to, że policja ma wizerunek noszących kije w dupach, znaczna część społeczeństwa przebywając w pobliżu patrolu policji czuje się zagrożona. Chyba czas najwyższy wysłać starszych policjantów na emeryturę, niech teraz młodsi zajmą się służbą i pokażą, jak to powinno wyglądać :P to oczywiście tylko moje zdanie, bardzo szanuję takie śmieszki
@martwa_religia: A ja uważam, że powinno się wyjąć kija z dupy i uznać że humor to naturalne zjawisko, które towarzyszy każdemu i wszędzie - w każdej sytuacji i zawodzie. Czy jesteś hydraulikiem, nauczycielem akademickim, urzędnikiem, sędzią, czy śmieciarzem. Mit ultra poważnej służby publicznej powinien już dawno temu upaść, bo taki wizerunek jej tylko szkodzi i oddala od zwykłych ludzi, którym powinna służyć.
@Kukki: skoro tak to zakładam, że podobnie rozbawiłoby Cie zdjecie gdzie 2 sebixow obezwładniło policjanta i robi sobie z nim zdjęcie :D a co do humoru to na prawde chciałbyś żeby Ci sedzia mowi że nie dostaniesz zwolnienia warunkowego ale (tutaj żarcik) jasne humor jest potrzebny ale w okreslonych okolicznościach a nie zawsze :P no i jest roznica miedzy humorem a pojęciem godnosci czlowieka :P
@tracheotomia: to nie przez to
@martwa_religia: Ostatnio czytałem orzeczenie sądu w którym sędzia postanowił umieścić "mema" wyśmiewajaca rażącą niekompetencję strony przegranej. Jak dla mnie to był majstersztyk.
I nie, myślę, że zdjęcie sebixów obezwładniających policjanata to zupełnie inna sytuacja. Tu masz humor w działaniu pochlebnym, a tam miałbyś patolkę. Nie powinieneś sięśmiać z patolką, tylko raczej z patolki.
@Kukki: może chodziło mu o adwokatów :P poza tym o ile pamietam wladza wykonawcza powinna być możliwie bezosobowa (zatrzymuje Cie panstwo nie czlowiek) a (tutaj) dodanie mema to w pewnym sensie wyrażenie siebie, także troche wbrew podstawowym założeniom :P
@martwa_religia: Uzasadnienie wyroku jest też strumieniem myśli sędziego, który skłonił go do takiego, a nie innego wniosku - więc jak najbardziej jest w nim miejsce na takie ludzkie odruchy, nie jest maszyną.
@martwa_religia: Co nie znaczy, że w tych ramach nie mogą mu przyjść do głowy takie, a nie inne wnioski. Tak jakby cynicnza uwaga, albo śmieszny obrazek nie mógł być wpasowany w racjonalne podejmowanie decyzji. Naprawdę nie rozumiem takiej zaciekłej obrony powagi urzędów. Dlatego zamiast przychodzić tam i czuć się dobrze, człowiek czuje się wyobcowany i zupełnie nie na miejscu, jak w innym świecie. Nawet by wystarczyło, że pani Jadzia w urzędzie
@Kukki: urząd reprezntuje "panstwo" i teraz już wszystko zalezy od naszej koncepcji idealnego panstwa :P i tez nie jestem zwolennikiem jako takiej powagi w urzedach ale tutaj chodzi o ludzkie życia :D siedzac dajmy na to skutym na sali sadowej i czekajac na wyrok nie chcial bym zeby ten ktos od kogo mój los zalezy teraz sobie ze mnie żartował może kpił

edit wszystko o co mi chodiz odwoluje sie w
@martwa_religia: A ja jakbym był sebą którego przyłapali z kilogramem zielska, to raczej bym nie miał nic przeciwko jakby sędzia przy odczytywaniu wyroku rzucił, że "Ekologia jest ważnączęścią naszego życia, od małego uczymy się "Szanuj zieleń", ale skazany potraktował to zbyt dosłownie"
Przynajmniej bym się uśmiechnął na chwilę w tym smutnym dla mnie dniu.
@Kukki: czyli wszystko zależy od sytuacji lub od jednostki do której slowa są kierowane :D i teraz pozostaje tylko sie zastanowic czy wolimy aby więcej jednostek nie poczuło się urażonych albo aby większej ich części został poprawiony humor :D
@martwa_religia: Oczywiście wszędzie są jakieś granice, dlatego ważne jest wyczucie. Ale myślę, że nie powinno się też zbytnio przejmować ludźmi, którzy obrażają się za wszystko.