Wpis z mikrobloga

Mirki, wiecie dlaczego nie działa mi lokalizacja bez włączonych danych lub wifi? Włączam google maps, mapy pobrane, odpalam jedynie lokalizację i nie może mnie złapać. Odpalam dane i natychmiast mnie lokalizuje. To samo mam na maps.me. Na dwóch telefonach jest to samo. Chciałem się cieszyć mapami offline, a tu takie coś. Czy to wina konfiguracji czy telefonów?

#nawigacja #android #gps #kiciochpyta #googlemaps #mapsme
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@Kink: To normalne. Gps bez dodatkowych danych z sieci komórkowych i wifi i bez zapamiętanych ostatnich położeń satelitów dosyć długo łapie lokalizację.
  • Odpowiedz
@jonek_chlop_ze_wsi: @fervi:
Miasto. Wrocław, Katowice, to samo.
Na wolnym powietrzu kilkanaście minut. Nic nie łapie.
oba nowe: grand prime i xcover 3

@bobbb:
Byłem za granicą i moje tel nie łapały, a wiekowy już galaxy s4 mojej siostry zlokalizował w 10s. Oczywiście bez danych czy wifi.
Nawet jeżeli włączę dane żeby złapało, a następnie je wyłączę, by gps śledził sam bez pomocy, to zrywa zaraz lokalizację i lipa
  • Odpowiedz
  • 0
Ewentualnie możesz zainstalować jakąś aplikacje, która pokazuuje widziane satelity przez telefon np. gps test. Przynajmniej będzie wiadomo czy telefon nie widzi żadnych satelit czy sygnał jest za słaby.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kink: Najlepiej zostaw go gdzieś na ok 15-20 minut na dworze z włączonym gps. Możliwe że gps startuje od zera bez pomocy żadnych dodatkowych zapisanych danych a wtedy zczytanie wszystkich danych z satelit bardzo długo trwa.
  • Odpowiedz