Wpis z mikrobloga

mireczki, aktualnie uzywam maszynki, ale zastanawiam sie nad golarka. nie lubie miec zarostu. czy golarka goli na zero, tak jak maszynka? wydaje mi sie, ze jak bede golil sie codziennie/co drugi dzien maszynka to szybko sobie podraznie skore, dlatego rozwazam kupno golarki. ktos mial podobnie, albo uzywal maszynki i zamienil na golarke, i moze cos wiecej powiedziec?

#kiciochpyta #broda #golenie #zarost
  • 12
@DannyMurillo: raz sie ogolilem po dwoch dniach, i mialem zaczerwienione miejsca. od tamtej pory golilem sie po trzech+ dniach. to teraz sprobuje sie zastosowac do Twojej rady, i sprobowac codziennie, az skora sie przyzwyczai. co nie zmienia faktu, ze ostrza do maszynek to spory wydatek, a dosc czesto je zmieniam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@dzieju41: trymer jest do modelowania, i podcinania zarostu, a golarka do golenia?
@Bazantowy: Zatem miałem golarkę elektryczną Brauna i po każdym goleniu miałem podrażnioną skórę, zacząłem się nią golić codziennie i skóra się przyzwyczaiła ale że jest mi "dobrze" z lekkim zarostem to wróciłem do golenia co kilka dni i znowu podrażnienia, to kupiłem trymera i jestem z niego zadowolony, golę się kiedy mam ochotę, nie mam podrażnionej skóry i wyglądam ok. Jak widać dla każdego coś innego.
@Bazantowy: Ale jak chcesz sprzedam ci patent dokładnego golenia zwykłą maszynką bez zacięć i bez podrażnień. Tylko że pracochłonny i trzeba poświęcić sporo czasu a z tym o poranku bywa różnie. No i ja z tych co dobrze im z niewielkim zarostem.
@Bazantowy mam golarkę Braun i nie goli tak dobrze, jak maszynka, ale jak używałem, to byłem zadowolony (aktualnie broda here, także nie korzystam póki co). Generalnie goli prawie idealnie gładko. Fakt faktem, jakiś tydzień, dwa skóra sie przyzwyczajała do niej i miałem sporo podrażnień, ale z czasem ustały.