Wpis z mikrobloga

Jaki jest NAJLEPSZY Breakout taki do pogrania sobie na pececie? Bo nie wiem. Da się grac w taką grę Batty na pececie? To był taki Breakout na commodore. I jeszcze był taki inny, na K... jakoś... o kurde właśnie wyszukałem lets play tego Batty i pamiętam wszystkie levele... jako gówniak zawsze namawiałem starego żeby grał ze mną w Batty... czasami grał i miałem wtedy kupę radochy powiem wam. Szkoda, że nie grał ze mną częściej... #gry #commodore #c64 #rodzina #wspomnienia #emulacja #breakout #pc #retrogaming
blekitny_orzel - Jaki jest NAJLEPSZY Breakout taki do pogrania sobie na pececie? Bo n...
  • 19
@Braderek: tak, ale wiesz, myślałem o tym oglądając longplay ten co wrzuciłem i wydaje mi się, że jednak problem leży w braku joysticka. Joystick to znacznie lepszy controller do takich gier. A w młodości zawsze grałem joystickiem właśnie. Więc ta emulacja na pece w sumie trochę słaba opcja...
@blekitny_orzel: Dokladnie... Joystick być musi, ale można takowy nabyć do PC już za kilkadziesiąt PLN (np. Competition Pro USB - daje radę :)). Odnośnie sprzętu to nie ma jak oryginał :) Ewentualnie MIST FPGA... może nie jest to najtańsze rozwiązanie ale masz kawał historii komputerów w 1 niewielkim pudełeczku (C64, Amiga, Atari XL/ST, Spectrum, Amstrad CPC... i wiele innych :D) :-) Po podłączeniu do telewizora kineskopowego robi mega wrażenie :-)
@blekitny_orzel: Jak bym miał to opisać w kilku słowach to napisałbym że jest to sprzętowy emulator (choć jak by chcieć się czepia to pewnie definicja ta będzie błędna). Wrzucasz na kartę SD pliki z definicją sprzętu który ma być emulowany i voila :-) Uruchamiasz i w kilka sekund masz przed sobą wybrany sprzęt (Działają joysticki zarówno stare 9-pin, jak i nowe na USB). Kompatybilność jest bardzo wysoka (choć nie 100% -
@blekitny_orzel: Cała frajda w tym, że jest to bajecznie proste :-) Preparujesz kartę SD w odpowiedni sposób (służę pomocą w razie czego), pstryk! i już :D potem F12 -> wybór obrazu dysku i wszystko :-)

W porównaniu do konfiguracji emulatorów - niebo a ziemia :D
@blekitny_orzel: Raz preparujesz kartę SD (lub kilka kart z różnymi systemami) i koniec :) Potem pozostaje włączyć fizycznie urządzenie i mamy przed sobą komputer ze wsparciem obrazów dysków w pliczkach. Jedyną techniczną kwestią było spreparowanie kabla VGA-SCART, ale to też kwestia zlutowania kilku przewodów :)
@Braderek: to lutowanie trochę mnie przerażą. Ale jakbym podłączał do monitora LCD to chyba nie muszę nic lutować nie? Bo powiem ci szczerze trochę się teraz zapaliłem, a jak ty mówisz że masz i działa super... bo na filmach wygląda rewelacyjnie. Jak coś to będę do ciebie uderzał bo się zadeklarowałeś, że pomożesz :) Powinienem tak w miesiąc-dwa zebrać kasę.
@blekitny_orzel: Nie ma problemu, polecam się :) Lutowanie nie jest takie straszne, jesli jednak planujesz podłączać to pod monitor LCD to zrobisz zwykłym kablem VGA. Nie mam doświadczenia w tej formie połączenia (choć część 'wkładów' działa tylko przez VGA), ale z pewnością nie będzie problemów (skoro 3/4 użytkowników tak właśnie podłącza :D).

W wolnych chwilach polecam forum poświęcone tej maszynce:

http://www.atari-forum.com/viewforum.php?f=101

Istna kopalnia wiedzy, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiedzi na większość