Wpis z mikrobloga

@markyslim:
Obrazek i związana z nim dyskusja pokazuje jeden bezsens.

Islamofobia jest uważana za coś złego, a bardzo możliwe, że absolutnie nie jest czymś złym. Albo: nie byłaby, gdybyśmy stosowali logiczną definicję terminu "islamofobia".

Często się łączy islamofobią z rasizmem wobec muzułmanów. Tymczasem takie zachowanie powinno się nazywać muslimofobią,
  • Odpowiedz
@Duze_piwo:
Oni mają "lewicowosc" wpisana w założenia wiary - Zakat. W tych bogatych krajach jest socjal ze ja #!$%@?. Popełniasz takie samo uproszczenie jak "wszyscy muzułmanie to terroryści".
Konserwatywność to coś innego jak prawicowosc
  • Odpowiedz
  • 0
@Sh1eldeR:
Fobia znaczy lęk. Boję, obawiam się islamu więc jestem islamofobem.
Dobrze zauważyłeś, że jest to termin źle rozumiany za czym idzie źle jego wykorzystywanie.
  • Odpowiedz
@markyslim:

Boję, obawiam się islamu więc jestem islamofobem.

Dokładnie. I to jest IMHO w porządku i jest czymś innym niż mówienie, że "wszyscy muzułmanie są źli".

Można uważać, że islam jest zły i że generalnie uważamy, że jego dominacja w danym kraju w dzisiejszych czasach jest zła i niekorzystna, z naszego punktu widzenia. Można uważać, że gdy się zsumuje interpretacje islamu z odpowiednimi dla nich priorytetami, to wyjdzie z tego coś, co wg nas jest złe i czego nie chcemy widzieć
  • Odpowiedz
no tak, opresyjny system prawny to domena prawicy

dobry przykład to zaostrzanie wszelkich przepisów i kar


@Duze_piwo: przecież Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, a za politykę się bierzesz...
  • Odpowiedz
mhm ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Duze_piwo: nie wiem co Cię tak bawi, przecież nie własna głupota, z której nie zdajesz sobie sprawy.
Opresyjny system prawny nie jest domeną prawicy (#!$%@?ąc od tego, że te projekty ustaw/ustawy nie stanowią systemu prawnego, a jedyne jego część, z czego oczywiście nie zdajesz sobie sprawy), bo największe reżimy totalitarne to ogólnie (żeby nie napisać wszystkie) lewica, więc ewentualnie jeśli już
  • Odpowiedz