Wpis z mikrobloga

Yo, ford focus 1.8tdci, miał rozwaloną pompę wtryskową, pompę wymieniono, chodzi jak ciągnik po wymianie (głośny jak tysiąc diabłów). Czy przestawili rozrząd? Może kwestia ustawienia pompy? Kąt wtrysku ustawia się na fasolkach, czy programując?

#ford #mechanika #mechanikasamochodowa
  • 6
  • Odpowiedz
@dzikiczytelnik:
@gumon
@strawberian

Sprawa "się sama rozwiązała", po 500km po "naprawie" samochód wyzionął ducha, nie rozbierałem, ale na moje ucho, rozrząd powiedział "papa" (razem z zaworami) (klekot, chmura dymu a później kręci bez kompresji), z ciekawostek, auto poszło do naprawy z niedziałającym rozrusznikiem, wyjchał od mechanika, zgasł, wrócił "padnięta pompa", wymiana pompy, nie odpala, do elektryka, odpalił, klekocze "teraz czasu nie mamy sprawdzić o co chodzi", przejechał 500km,
  • Odpowiedz
@strawberian: wymieniane. To nie moje auto, ja bym nim nie jeździł. Moim zdaniem #!$%@? z dokręceniem koła rozrządu na pompie wtryskowej i się to w końcu rozsypało w cholerę. Ogólnie w tym fordzie rozrząd to kombinacja, pasek i łańcuszek...
  • Odpowiedz
@Vein no wiem jak to wyglada bo już coś takiego składałem, wymiana paska to chwila moment. Ale wymiana lancuszka od wału korbowego do pompy to już więcej roboty. Może być tak jak mówisz, ale jak się składa takie rzeczy to wszystko z kluczem dynametrycznym i masz pewność.
  • Odpowiedz
@strawberian: ja to wiem, ale nei ja robiłem, gdybym robił to by się nie posypało. A tak furmanka hajsu za robotę, a i tak #!$%@? i w sumie silnik do wymiany.
  • Odpowiedz