Wpis z mikrobloga

Zdjęcie na całym świecie znane jest pod tytułem „Struggling Girl”. Przedstawia sępa czekającego na słaniająca się z głodu, zgiętą w pół może 5 letnią dziewczynkę. Sep czeka aż ona umrze by samemu się posilić jej ciałkiem. Ten wstrząsający obraz na całą dekadę stał się jednym z symboli Afryki. Zdjęcie wykonał w marcu 1993 roku, fotograf prasowy Kevin Carter, który do tej pory dokumentował głównie masakry Wojny Hotelowej w RPA.

Fotografowałem to dziecko kucając na ziemi, zmieniłem kąt i nagle za nami pojawił się sęp. Strzelałem dalej, zrobiłem prawie cały film. Potem go odgoniłem. Zacząłem myśleć o mojej córce Megan. Potem zapaliłem papierosa, usiadłem pod drzewem i płakałem”

Carter trzy miesiące po zdobyciu nagrody Pulitzera popełnił samobójstwo, ponieważ jak robił to zdjęcie nie mógł uratować tego dziecka, bo mógł zarazić siebie i innych czymś niebezpiecznym. Nie pozwolono mu dotknąć tego dziecka, nie wytrzymał tej niesprawiedliwości na świecie i targnął się na swoje życie
#historiajednejfotografii #ciekawostki
Pobierz smutnarzaba - Zdjęcie na całym świecie znane jest pod tytułem „Struggling Girl”. Prze...
źródło: comment_P0VwkD2buzS2rUwANHoGkNGrMMh1KzDW.jpg
  • 18
@poprostufranek: @smutnarzaba: co za typ, niby tak kochał córkę a zabił się bo jakiś random murzyn w afryce umarł z głodu xD hehe ale #!$%@? lepiej zrobie z własnego dzieciaka pół sierotę xD debil level over 9000

ja mam to gdzieś, trza myśleć o swoim i swoim otoczeniu a nie o jakichś biednych murzynkach. I to dziecko niby chore? Jak by zdrowie i życie moje i ludzi z którymi tam
@jucio: @Messix: gurwa wykopowi eksperci level 100000. Na pewno podszedł do tego racjonalnie, policzył w excelu, wstał rano, wypił kawę i popełnił samobójstwo. Siadła mu psychika, wszyscy dorobili sobię story do tego obrazka, ale on ogólnie dokumentował Afrykę i wojne, gdzie wiele zła zobaczył. Przypuszczam, że miał po tym takie jazdy na bani, że ciężko to sobie wyobrazić. A tu piwniczany, którzy największego zła doświadczyli jak internet odcięło na pół
@Messix: @jucio: Ale jesteście #!$%@?ęci. Samce alfa za dwa pięćdziesiąt. Was by to pewnie nie ruszyło, spłynęło by jak po kaczce i na drugi dzień już byście o tym nie pamiętali, nie....?
Facet nie mógł psychicznie wytrzymać tego co zobaczył. Na tym portalu połowa społeczeństwa chce skończyć swoje życie bo im #!$%@? smutno, bo są #!$%@?. Ale jak co do czego to facet słabiak, co tam że murzynek umarł, #!$%@?,