Wpis z mikrobloga

Zmiany w emisji kanałów naziemnej TV analogowej są zaskakujące. Zaskakująco złe. Ja wiem, że usługodawcy powoli wycofują się z analogowej, no ale można to zrobić trochę inaczej...
TVN24 usunęli, w zamian dali TVP Info. To tak jakby z klozetu wpaść do zbiornika z szambem. Dobra zmiana, nie ma co.
Discovery usunęli, w zamian dali TVP Rozrywka. Może i Discovery ostatnio jest znacznie słabsze niż dawniej, ale wolę sto razy od raka na "rozrywce".
Discovery Science usunęli, kanał śnieży.
National Geographic usunęli, kanał śnieży.
AXN usunęli, kanał śnieży.
Sportowe kanały pousuwali, został tylko Polsat Sport News (wsadzony zresztą zamiast Polsat News). A lubiłem sobie w nocy pooglądać MLS, Snookera czy kolarskie toury (powtóreczki na Eurosporcie aż miło posłuchać).

Ech, #!$%@?. Dobrze, że mój telewizor to tylko monitor z tunerem TV i nie będzie całkowicie bezużyteczny. Ma gniazdo USB, ładnie czyta filmy i seriale z dysku ( ͡º ͜ʖ͡º) żal mi tylko tego TVNu (hurr durr piwniczaków za 10, 9, 8...) bo lubiłem puścić sobie w tle jak jakaś inba się dzieje w sejmie czy gdzieś na świecie :|

#telewizja #naziemna #dvbt #tv #tvpis #tvn24
  • 16
@QiQu: no taką mam, co zrobisz, nic nie zrobisz :P A może to cyfrowa? Cholera wie, nie znam się na telewizjach. Mam pociągnięty kabel ze skrzynki na klatce i wsadzony do telewizora i tyle :P
@Arveit no to masz kablówkę (telewizja kablowa analogowa), telewizja naziemna analogowa nie działa już od kilku lat teraz jest telewizja cyfrowa naziemna (DVB-T) a operatorzy kablówki (np. UPC lub Vectra) wprowadzają telewizję kablową cyfrową (DVB-C)
@Arveit: musiałeś mieć jakiś pakiet kablówki, to są wszystko płatne kanały i nigdy nie były dostępne dla każdego przez zwykłą antenę
@QiQu: @hoym: rozumiem, to leci z UPC. Rodzice mają przez dekoder pełno kanałów, a ja z bratem takie wypierdki bezwartościowe, z czego najlepsze i tak pozabierali... teraz kminię jak to przywrócić :(
@QiQu: no niestety na stronie UPC jest stara lista, jest tam wiele kanałów, których na tych częstotliwościach w ogóle nie znajduje (są zamienniki, o których wspomniałem).