Wpis z mikrobloga

#filmy #seriale #napisy #hatak #zalesie
Mircy dobija mnie to. Mam jakiś tam serial, nie istotne jaki i skąd ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wrzucam go na NASa w celu odpalenia na telewizorze.
Do serialu pobieram napisy z grupahatak.pl, które są dostępne tylko w formacie *.txt , który to z kolei format nie jest obsługiwany przez telewizor (Samsung - SRT obsługuje). No więc wrzucam napisy w konwerter i kurde rozjeżdżają się całkowicie. Poradźcie coś.
  • 17
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: Nie wiem jakiego konwertera używasz(ani nawet do jakiego serialu napisów szukasz) ale jeszcze miałem na dysku najnowszy odcinek Westworld i pobrałem te ich napisy w .txt(xDDDD), włączyłem PotPlayerem(polecam, chociaż jak oglądasz na TV to pewnie cię nie zainteresuje) i tam jest opcja zapisywania napisów. Zapisałem w .srt i dalej śmiga z dobrym synchro. A jak nie to są jeszcze opcje automatycznego konwertowania napisów do określonej ilości klatek na sekundę -
  • Odpowiedz
opcje automatycznego konwertowania napisów do określonej ilości klatek na sekundę


@Wiedmolol: zmieniałem te opcje i nie robi wielkiej różnicy. Próbuję jeszcze co innego wyczytanego na jakimś forum. Mianowicie w pliku txt zamiana klamr {} na nawiasy [] powoduje podobno, że telewizor czyta napisy txt. sprawdzę i dam znać.
  • Odpowiedz
@jack-lumberjack: odpalasz napisy w subtitle workshop i zapisujesz do .srt. zwroc tylko uwage jaki fps jest ustawiony w programie. jezeli sciagasz seriale z usa to bedzie 23.976 (mozesz to sprawdzic w media info lub w nfo danego odcinka).
  • Odpowiedz
swoje napisy przerzucamy również na n24, skąd możesz ściągać pliki w formacie srt.


@GrupaHatak: dzięki, rzeczywiście na n24 wiszą napisy w SRT. Żyłem w błędnym przeświadczeniu ich braku, ponieważ apka n24 automatycznie pobiera txt.
  • Odpowiedz
@Siwariusz: No ja sprawdziłem tylko tą stronę grupahatak.pl wspomnianą we wpisie. Tam klikasz i pobiera ci się archiwum, w którym są same .txt. Z napisy24 nie korzystam, ale widziałem, że mają tam w innych formatach przy czym jak OP powiedział, że są tylko .txt to nie wnikałem.
  • Odpowiedz