Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za autem używanym do 15-20k i zastanawiam się, czy istnieje w tym kraju jakieś pewne źródło samochodów używanych? Przeglądam oferty na olx, otomoto itd. ale to wszystko loteria. Żaden z prywatnych właścicieli nie zapewni mi stanu auta i nie wiadomo czy np. za 2 msc nie będę musiał wyłożyć paru tysięcy na naprawy. Może istnieją firmy pośredniczące, może komisy czy innego rodzaju pośrednicy, którzy dadzą mi gwarancję na dane auto?

#motoryzacja #samochody
  • 19
@jendreq: przecież wielu handlarzy daje gwarancję na samochód. Tylko jej warunki są tak zapisane, aby wykluczyć praktycznie wszystkie możliwe usterki. Nikt przy zdrowych zmysłach nie dałby normalnej gwarancji na kilkuletnie auto, na którym zarobił może z 2-3k.
@jendreq: oglądając samochód proś o pokazanie historii serwisowej auta. Książka serwisowa z pierwszych lat eksploatacji, z późniejszych rachunki za części i serwis. Jeśli sprzedający powie, że nie ma niczego takiego, to auto pewnie w ogóle nie było serwisowane (i jest większe prawdopodobieństwo większej naprawy) albo chce coś ukryć.
I nawet jeśli auto będzie w bardzo dobrej kondycji, nagle może Ci się zepsuć jakaś droga część.
@jendreq: Sam jestem ciekaw. Kupienie auta w dobrym stanie za niewielkie pieniądze (15-20k) niestety graniczy z cudem. Na pewno nie da się tego załatwić w przysłowiowy dzień.
Niedawno YouTube poleciło mi taki profil:
https://www.youtube.com/user/autazniemiec/
Sprowadzają auta z Niemiec (jadą razem z klientem), ale nie korzystałem z ich usług, tak więc nie wyrażę swojej opinii.

Jak natrafisz na jakieś ciekawe osoby które sprzedają w 100% pewne auta to możesz dać znać.
No dobra, to zapomnijmy o gwarancji. Co jeśli chciałbym mieć oryginalną historię auta? Z autami od osób prywatnych to wiadomo że jest różnie, ale może auta używane służbowo miałyby pewną historię (choć z drugiej strony sa pewnie jeszcze bardziej zajechane niż prywatne)...
@goferek: A miałeś styczność z używanymi autami salonowymi? Ciekaw jestem czy warto się za takimi oglądać. Za 20 tysięcy można znaleźć używkę którą sprzedaje salon, ale zawsze są to auta w znacznie gorszej konfiguracji niż to co u Mirków handlarzy. Czy takie źródło aut jest pewniejsze?
@jendreq
Ja zamierzałem kupować z olx bądź otomoto.
W większości, w komisach są Janusze którzy będą wciskali ci złom , bo niby dobre i sie opłaca.
A czasami te auta naprawde są w takim stanie że strach tym jeździć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Mr_Rafik: salony nie są święte. Ktoś chyba robił AMA odnośnie komisu przysalonowego, to działali dokładnie tak samo, jak zwykli handlarze.
@jendreq: przecież u nas też możesz bez problemu prosić o dokumenty potwierdzające historię. Wiadomo, że mało kto jeździ starym autem do ASO, ale przecież ma potwierdzenia napraw i zakupów w innych miejscach.
@jendreq: nie ma reguły, jak chcesz być pewien to zleć firmie specjalizującej się w prześwietlaniu auta za 200-400zł rekonesans - zazwyczaj ich zlecenia ograniczają się do jakiegoś województwa- zbadają blachę, historię, powróżą trochę z przebiegiem, pojadą na stację diagnostyczną, jak już będziesz chętny na pewien egzemplarz to jeszcze możesz z numerem vin iść do salonu danej firmy motoryzacyjnej i tam sprawdzą historię serwisową jak jeszcze było na gwarancji i będziesz wiedział
@goferek: Zgadzam się, że można uzyskać prosić o dokumenty potwierdzające historię danego auta, ale podejrzewam że większość właścicieli tego nie będzie posiadać. Poza tym prześwietlanie wszystkich interesujących ogłoszeń jest mega czasochłonne i trzeba się użerać z Januszami.
@goferek: dzięki, dobrze wiedzieć :) Za niedługo będę chciał kupić auto do 15-22k i będę miał niezłe rozterki. Doszedłem do wniosku że preferuje gorszy komfort wygody ale większą bezawaryjność i stosunkowo niższy koszt utrzymania. Obecnie posiadam auto, 25 letnią Audi 80 B3, ale powoli wyziewa ducha ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@chavez1: mój brat chciał kupić od handlarza Audi A3 2006 lub 2007r. (już nie mogę sobie
@jendreq:a i jeszcze jedno, co się ostatnio nauczyłem... jak jesteś już sfocusowany na dany model, to czytaj dużo na jego temat, w obrębie powiedzmy 150 km posprawdzaj kilka obiecujących ofert - ale jedź tam bez kasy po prostu zobacz jak wyglądają konkretne egzemplarze, czy mają jakieś miejsca które rdzewieją, jakie są różnice w wyposażeniu, czy wszystkie plastiki latają we wnętrzu ( to jak właściciel zgodzi się na przejażdżkę - ale na
@chavez1: dzięki za cenne wskazówki. Najpierw ograniczę swój wybór to paru modeli, poczytam w necie na co należy zwracać uwagę. Szkoda że ten rynek tak wygląda i każdy dookoła chce Cię wydymać..
@jendreq sprzedalem auto ktorego stan większość ludzi nazwalo by idealnym, auto kupil sąsiad 2 domy dalej. Kilka dni później pada aku oraz alternator. Auto używane i to się zdarza. Dzisiaj jeździ jutro nie.