Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #bmw Hejo, planuje sprzedać swoje BMW więc pomyślałem, że zanim wystawie na OLX to może tutaj ktoś będzie zainteresowany, bo stan jest na prawdę dobry.

Tak po krótce - to moje czwarte BMW, tego e39 kupiłem po obejrzeniu ponad 10 szt. więc sami wiecie jak ciężko jest znaleźć zadbany model. Kupiłem go 1,5 roku temu od prywatnego gościa pod Opolem i od tamtej pory zrobiłem nim ok 60 000km.

E39 520i 150KM 1999r
Instalacja LPG BRC - wymienione niedawno filtry i zrobione mapy - spalanie obecnie wg komputera 11,6 - czyli jakieś 13 gazu - trasa miasto 50/50
Olej wymieniany regularnie - oczywiście 5W40

Co było przeze mnie zrobione:
-regeneracja przekładni kierowniczej (były typowe luzy jak to w BMW - większość modeli na rynku już tego wymaga), przy okazji zrobiony komplet przedniego zawieszenia włącznie z amortyzatorami, łożyskami amortyzatorów, sworznie, tuleje - KOMPLET ponad 2000zł
-nowe przednie hamulce - tarcze i klocki
-nowa pompa wspomagania
-nowa pompa wody + koło pasowe i pasek
-opony letnie Yokohama Bluearth - wysoki model, ok 5,5 bieżnika na chwile obecną
-uszczelka miski olejowej

Wady:
-szwankuje mechanizm opuszczania prawej szyby - chyba silnik powoli nawala
-coś nie śmiga w klamce klapy bagażnika - można otworzyć bagażnik przyciskiem wewnątrz auta lub z pilota - może to jeszcze ogarnę do czasu sprzedaży
- lekkie otarcie na błotniku z przodu - już z tym kupiłem i oczywiście "to sie zrobi"

Ogólnie śmiga pięknie jak to E39, jeździ jak po sznurku, na zbieżności wychodzi, że auto jest proste fabrycznie. Przed zakupem sprawdzane czujnikiem, malowany był kawałek maski i błotnik z przodu oraz jedne drzwi - brak szpachli i nie było dużego dzwona.

Przebieg - obecnie jak dobrze pamiętam ok 255 000. Przegląd do sierpnia.

Sprzedaje ponieważ od 15-go będę miał auto służbowe bez limitu kilometrów więc autko można obejrzeć bliżej połowy listopada.

Wyposażenie:
Skóra
Podgrzewane fotele
Radio BMW Business CD
4x szyby
elektryczne lusterka
wspomaganie / abs / kontrola trakcji
4x airbag
rękaw na narty

Cena 12900 do negocjacji na miejscu. Foty w komentarzach :)
  • 44
  • Odpowiedz
  • 18
@Prokurator1990: 9000zł to cena za zadbane z gazem. Sam przerabialem temat rok temu, zadbane e39 2.0 98 z nowym gazem w pelnym oryginale z przebiegiem 180k km poszło za ~12000zł ale to był fart, bo na 50 klientów jest 1 taki co będzie chciał przepłacić.
  • Odpowiedz
na zbieżności wychodzi, że auto jest proste fabrycznie


@nokio:

Co to oznacza, że jest proste fabrycznie ?

Ładne BMW Mireczku, jak cię nie ciśnie ze sprzedażą to goń januszy, w końcu się trafi klient, który doceni stan auta, ale to może potrwać
  • Odpowiedz
@nokio: Tak szczerze, to może ja jestem jakiś dziwny ale w życiu bym nie dał 13k za 17 letnie auto, szczególnie że średnio rocznie robiło 15k km, a przed tym jak je kupiłeś robiło 13k km rocznie, auto klasy wyższej. Nie twierdzę, że przebieg jest nie prawdziwy, Ale nie wierze że ktoś kupił auto takiej kasy żeby jeździć tak mało. Powodzenia w sprzedaży.
  • Odpowiedz
@Kejran: Nie ma opcji, może się trafić, nie mówie nie ale jak oglądałem poniżej 10k to były mocno #!$%@?, praktycznie cały wał do zdjęcia, zawieszenia mostu, wydechy, 4k na start żeby to jeździło w ogole.

@kyloe: dzięki :) to znaczy, że po pomiarach auto jest proste wg fabrycznych parametrów, BMW ma dość precyzyjne zawieszenie i często po dzwonach są lekko krzywe co wychodzi na pomiarach

@gromwell: Wszystko zależy od
  • Odpowiedz