Wpis z mikrobloga

@Ucik: @Ucik:
Za dużo zmiennych.
Przykładowo można to tak:
niech ? = identyczność
A colę tak dobieramy aby druga prawa strona wyszła 2 * hamburger * zegar
wtedy smile = hamburger * hamburger * zegar
No chyba że np. cola ma być stałą. Ale to dziwne założenia skoro smile jest funkcją dwu zmiennych, a ? też stałą nie jest.
@Ucik:
Jebnąłem się... To będzie tak (zakładając, że cola i QM to stałe, chociaż powinno być o tym wspomniane):
cola=1;
Smile = hamburger^2 * zegar+1/2 * zegar^2 * (QM-1)+hamburger + C

Jeżeli QM i cola to funkcje, to nie wiem czy da się to rozwiązać.
@jakubito: @deryt: Zegarek i Hamburger to po prostu zmienne niezależne i argumenty funkcji uśmiechu. Żeby rozwiązać, trzeba użyć twierdzenia Schwartza, żeby określić funkcję skrywającą się pod pytajnikiem i dopiero potem ciągnąć dalej.
No, rzeczywiście pomyliłem się i cola także powinna być dodana do argumentów uśmiechu a argumentem pytajnika nie jest czas...

Jeżeli się teraz nie pomyliłem to powinno być:

@Ucik: Twoje rozwiązanie zadziwiająco przypomina moje, ale jest pominięty jeden składnik jakbyś zauważył (QM to question mark). Cola musi być równa 1, nie ma innej opcji, inaczej nie ma rozwiązań.

Takie układy równań rozwiązuje się następująco:
Wystarczy scałkować jedno z równań np. z pochodną cząstkową z czasem przez czas i dodać stałą zależną od drugiej zmiennej (hamburgera). Potem zróżniczkować to po drugiej zmiennej (hamburger) i porównać stronami do drugiego wyrażenia wyznaczając
@jakubito: Tak, tylko jak pisałem, trick polega na tym, że jeżeli wykorzystasz twierdzenie Schwarca, jesteś w stanie wyznaczyć QM


I potem już rozwiązujesz tak jak napisałeś.
@jakubito: Oszzz Fu...k. Dzięki za ratunek, oczywiście pomyliłem się przerysowując zadanie z normalnej wersji, (którą to wcześniej sobie rozwiązałem) na rysunkową. Jak się już pewnie domyśliłeś, to tego plusa przed QM nie powinno być :(.
Masz moją dojutrzejszą wdzięczność za sprawdzenie :)
Tutaj wrzucać wersję poprawioną nie ma już sensu, ale przynajmniej na przyszłość będę mądrzejszy.
@Ucik: Spoko ;), zawsze to trochę ambitniejsza zagadka niż te, które tutaj wrzucają, więc szacun za kreatywność. Chociaż nie powiem, przechodzenie do przestrzeni hamburgerowej jest trochę niewygodne przy rozwiązywaniu tego typu zagadnień ( ͡° ͜ʖ ͡°)