Wpis z mikrobloga

Dzisiaj nie z Łodzi, ale prawie: takim radosnym obrazkiem przywitał mnie jakiś czas temu Zgierz. Pan przeszedł koło mnie zaskakująco żwawym krokiem, dzierżąc cztery Żuberki (tylko czemu niesymetrycznie?), z postawą wyraźnie zdradzającą podejście do świata i ludzi, a jednocześnie jasno nakreślającą granice przestrzeni osobistej. Na zgierskiej ulicy, w sąsiedztwie sypiących się murów fabryki wydawał się idealnie uzupełniać klimat.

Zachęcam do obserwowania mojego tagu #miastomeneli.

#lodz #fotografia #mojezdjecie
Pobierz
źródło: comment_XDLf9fE2TtlCeX5duHLb7r254eZLXXwH.jpg
  • 17
@punkgrrl: normalnie ludzie by napisali "przegrywie, czemu robisz ludziom zdjęcia na ulicy bez ich wiedzy, pokaż swoje zdjęcie"
ale, jako, że twoje zdjęcie jest artystyczne to już wszystko gra

Ty pokazujesz pewien obraz człowieka, opisujesz go - wszystko okej.
Ale gdy ktoś wrzuci analogiczne zdjęcie człowieka dziwnie ubranego, bądz, nie wiem, brudnego i niezadbanego, cokolwiek, to zaraz zbiera się grupa ludzi obrzucająca osobę wrzucającą.

Nie lubię tej hipokryzji.
@mafiozorek: Moim celem jest uwieczniać chwile w jakiś sposób interesujące, warte uwagi. Staram się unikać fotografowania ludzi w sytuacjach ich ośmieszających, uwłaczających ich godności (chociaż jak pokazują dyskusje tutaj, jest to bardzo relatywne). Nie widzę nic fajnego np. w fotografowaniu bezdomnych, tylko dlatego, że leżą za ławce, nie mają butów i zapewne nie zaprotestują. W tym przypadku nic takiego nie ma miejsca.

Poza tym ten element, który określiłeś mianem "artystyczny" bywa