Wpis z mikrobloga

@Andrzej_K:
Pod maską JTD? Ciekawi mnie, czy mocno słychać klepanie silnika podczas jazdy. I czy powyżej 150 km/h bardziej słychać silnik, czy wichurę na zewnątrz?
  • Odpowiedz
@Jin: JTD 16V. No właśnie nie słychać głośno. Ten silnik ma w miarę przyzwoita kulturę jak na tamte lata a wnętrze Alfy jest nieźle wygłuszone. Ja latam po autostradach zwykle 160-180km/h i spokojnie delektuję się przy tym muzyką z głośników.
  • Odpowiedz
@Andrzej_K:
O, to widzę, że masz podobne prędkości przelotowe do moich. Ale w Fabii przy 160, to jakbym siedział na dachu. O muzyce można zapomnieć. Już z 1,5 roku myślę o AR ale od 2 lat mam niefart w życiu i nie mogę sobie pozwolić na funcar. Chociaż ja to chyba bardziej 156 bo lubię sedany, a ten jest przepiękny.
  • Odpowiedz
@adgebworthy: mam w rodzinie dwie alfy (156, 159), którymi dosyć często jeżdżę.
156 1.8 t.s. - w jednych rękach od 12 lat (ogółem ma 15) i ciężko powiedzieć, że to niezawodny samochód. Co prawda zawsze do celu dowiózł, ale wymienione w nim zostało już chyba wszystko (m. in. pasek rozrządu z wariatorem dwukrotnie - norma, tarcze też dwukrotnie - biły, z tyłu całe szczęki hamulcowe bo jakiś cyrk z nimi
  • Odpowiedz
@grabsoon: nie przepadam za dieslami, a te samochody użytkowane są raczej na krótkich odcinkach. Z tego co widzę na parkingu u mechanika specjalizującego się w alfach - 3/4 samochodów do naprawy mają silnik diesla (chociaż wynika to też pewnie z faktu, że przykładowo 159 dużo częściej spotyka się w dieslu). A co do kupowania alf w benzynie (szczególnie twin sparka) to mając tą wiedzę co teraz i ogólny dostęp do
  • Odpowiedz
A co do kupowania alf w benzynie (szczególnie twin sparka) to mając tą wiedzę co teraz i ogólny dostęp do informacji pewnie mało kto by się na to decydował.


@mulak: Chyba tylko twin sparka. Co jest według Ciebie nie tak z V6 montowanymi między innymi w 147 GTA, 156, 166, GT i GTV? :)
  • Odpowiedz
@Krzemol: Do jednostek busso nic nie mam, wręcz przeciwnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ich jedyna wada to spalanie, ale do przełknięcia. Chociaż nie każdego stać na auto, które pali pewnie koło 12 litrów na miękko (w 2.5 V6) i nie każdemu potrzebna jest taka moc. Nie każdy też toleruje diesle w alfie, więc wybór ma słaby z tych starszych modeli.
Jednak benzyniaki w 159 (które twin
  • Odpowiedz