Wpis z mikrobloga

@M4ks: gdybym miał jakąś bazę to pewnie bym tak zrobił, dlatego się pytam. Dodatkowo pamiętam ze studiów, że strasznie problematyczne było zainstalowanie całego środowiska u siebie na komputerze. Tylko nie pamiętam czy to ze względu na podłączenie się do bazy uczelnianej czy ogólnie.

@Zoknarf: dzięki zaraz to sobie sprawdzę
  • Odpowiedz
@M4ks: to było z 6 lat temu, pamiętam że mieliśmy nawet instrukcje do tego co robić krok po kroku, a niektórym i tak nie działało ;) a jest gdzieś jakaś baza testowa do pobrania i instrukcja co i jak po kolei pobrać i zainstalować? Tak jak napisałem, ostatni raz bawiłem się tym bardzo dawno i nie siedzę w temacie, stąd takie lamerskie pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pamiętam ze studiów, że strasznie problematyczne było zainstalowanie całego środowiska u siebie na komputerze. Tylko nie pamiętam czy to ze względu na podłączenie się do bazy uczelnianej czy ogólnie.


@goox: Może kiepska uczelnia? Zainstaluj po prostu postgresa z menadżara pakietów i tyle.
  • Odpowiedz
@goox: eeee, 6 lat temu tez tak to wyglądało.. a przykładowe bazy ściągniesz wpisujesz "sample database" w Google ;)
  • Odpowiedz
@M4ks: chodziło mi o czas, kiedy z nich korzystałem, od tego momentu nie miałem żadnej styczności i nawet nie pamiętam co mam zainstalować, aby móc z nich korzystać ;)
  • Odpowiedz
@goox: Nie korzystaj z Windowsa, nie korzystaj z Windowsa, nie korzystaj z Windowsa. Nie, serio, jeśli nie używasz systemu przeznaczonego do pracy to się nie dziw że nie wiesz jak zrobić podstawowe rzeczy.
  • Odpowiedz
@plushy: takie rady nie są mi potrzebne, na co dzień nie będę korzystał z własnego komputera do pracy z bazami danych, potrzebuje jedynie sobie odświeżyć wiadomości na ten temat. Dlatego nie mam zamiaru zmieniać systemu, tylko po to żeby dwa dni popracować z bazami.
  • Odpowiedz
@M4ks: @goox: W instalacji środowiska bazodanowego absolutnie nie chodzi o klikanie next, next.
Co do ćwiczenia zapytań - strony typu SQLFiddle bądź SQLZoo na pewno się przydadzą do poznania podstaw SQL.
Jeżeli instalujesz u siebie na kompie, to instalujesz konkretny RDBMS. Masz do wyboru m.in.: SQL Server Microsoftu, Oracle, PostgreSQL, MySQL. Powiem jak można łatwo zainstalować SQL Server, bo w tej technologii się specjalizuję. Bierzesz edycję Express - bezpłatną ze
  • Odpowiedz
@goox z Oracle można ściągnąć sample virtual box z obrazami systemów gdzie jest postawiony Oracle. A tam już w schemie HR możesz się bawić
  • Odpowiedz