Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #vapenation #liquid
Witam wykopki. Zamierzam pierwszy raz zrobić swoją własną bazę.
Moim celem jest uzyskanie bazy 3mg/ml ~ 60/40
czy w takim wypadku moje obliczenia:

83.33 ml bazy
558.33 ml glikolu
358.33 ml gliceryny

są słuszne?

Słyszałem, że polecana jest tu baza hangsen 36 mg/ml 50/50, ale nie wiem nic o tym skąd wziąć dobry glikol i glicerynę, #pomozecie ?
Also, czy tak jak na przykładzie robienia liquidu, w przypadku bazy też zaleca się poczekać jakiś czas by się "przejadł"? jeśli tak, to ile?

pozdrawiam cieplutko

#edit
dodam że celem jest 1l bazy
  • 28
  • Odpowiedz
@postrachNocnegoSzczura: po co właściwie Ci ten litr bazy? Potem jak dodasz aromaty, to każdy mix w zależności od aromatów i tak będzie miał totalnie różne proporcje pg/vg. Ba - będzie miał totalnie różną moc nikotyny! - taki z 15% aro będzie znacznie słabszy od takiego z 5%. Do tego nikotyna w miksie będzie się starzeć i degenerować.

Wystarczy mieć zapas glikolu, gliceryny i mieszać za każdym razem z aromatami i bazą
  • Odpowiedz
@postrachNocnegoSzczura: aa tam.. ciężko jest popsuć soczek. Glikolem i gliceryną nie popsujesz (co najwyżej będzie bardziej drapało po gardle) - jedyne co jest ważne to nikotyna (zacznij od 6mg - zrób butelkę z 50 ml i wtedy zobaczysz).
  • Odpowiedz
@postrachNocnegoSzczura: moim zdaniem nie warto bo mieszasz 2 razy. Też tak miałem po gotowych, że chciałem robić bazę i dopiero liquid, ale po prostu nie ma po co. Moim sposobem jest wszystko prostsze i znika 1 potencjalne miejsce na popełnienie błędu. W sumie już trzeci raz zamawiałem 5-litrowe baniaki z Biomusu, więc tą metodą wyprodukowałem na pewno powyżej 10 (a może w okolicach 15) litrów samogonu.
  • Odpowiedz
@postrachNocnegoSzczura: no ja tak robię, tylko moje "buteleczki na liquid" są po 50ml (z edymu). Strzykawki mam 20ml do gliceryny, 10ml do glikolu i 2ml do aromatów i bazy 36mg. (2ml mieszczą się w szklane buteleczki od edymu, nie trzeba używać igieł)
  • Odpowiedz
@Waspin: ano ja te same 50'tki z edymu mam
będę się w strzykawki musiał zaopatrzyć dodatkowe też chyba, bo teraz to leciałem na 100mllitrowej do bazy a aromaty na krople liczyłem (katorga)
  • Odpowiedz