Wpis z mikrobloga

Może #afera
Może oglądaliście ostatni film Motodoradcy. Opowiadał on o płynie hamulcowym. Od razu rzuca się w oczy statystyka.

"27,3% wypadków drogowych spowodowanych jest niesprawnością układu hamulcowego."

W 2012 roku było 37 046 wypadków drogowych.
A z powodu niesprawności układu hamulcowego tylko 10! Nie ma takiej opcji żeby z roku na rok liczba tych wypadków tak dramatycznie się zmieniła.

Motodoradca wprowadza w błąd. Nie wiem czy świadomie czy nie.

Link do raportu policji.
http://statystyka.policja.pl/download/20/137021/Raport2012int.pdf
#motoryzacja #polskiyoutube @nawykopie
Pobierz Torebkazlidla - Może #afera
Może oglądaliście ostatni film Motodoradcy. Opowiadał on ...
źródło: comment_GaYoep9V5SA9aTXRRxNTYuTVMSAOI162.jpg
  • 6
Niefortunne sformułowanie. W Polsce prawie w ogóle policja nie odnotowuje przyczyny jaką jest "niesprawność techniczna pojazdu". I mamy tego w kraju ok. 1,5 proc. oficjalnie (Niemcy - nawet 10 proc.). Rozumiem, że raczej sobie wyliczył, że prawie jedna trzecia z tego 1,5 procenta to niesprawność hamulców. I to już jest tam jakoś bliskie prawdy
Ja mam prośbę, bo bazowanie na raporcie policyjnym na który się powołujecie nic nie wnosi, dlaczego? Raport to dane statystyczne policji, któa tylko przy poważnych wypadkach, jak potrącenia, uszczerbki na zdrowiu powyżej 7 dni, czy niewyjaśnione sprawy sądowe powołuje biegłego sądowego do kontroli stanu technicznego pojazdu, czyli na chłopski rozum na dobrą sprawę w kilku-kilkunastu procentach przypadków może być sytuacjia samej kontroli układu. Dane zostały przygotowane przez organizatora na zlecenie TNS w
@Torebka_z_lidla: dzisiaj zrodził się w mojej głowie pomysł, bo chciałbym w przyszłym roku zrealizować 4 eksperymenty począwszy od lutego na torze albo w Łodzi albo w Krakowie, by zaprosić np 2 wykopowiczów do udziału, ponieważ mi zależy na rzetelnym robieniu tego, bo nie ukrywajmy koszt wynajęcia toru to nie jest 500 zł czy 2000 zł tylko trochę więcej plus cała logistyka. Więc jeżeli będziesz miał ochotę zgłoś się to będę o