Wpis z mikrobloga

mam pytanie odnosnie wyboru laptopa. waham sie między tymi dwoma:

http://www.komputronik.pl/productComparisonResult/pl/asus-gl552vw-dm777t-240gb-ssd-16gb__336606___dell-inspiron-15-7559-1120-256gb-m-2-1tb-16gb__294435

w zasadzie różnią sie tylko kilkoma detalami: pamiec DDR3 vs DDR4 dla asusa oraz dysk twardy.
I tu zaczyna się problem, w dell (którego wolałbym bardziej ze względu na opinie) dostępna jest tylko konfiguracja SSD +HDD i powiem szczerze że boje się że to będzie hybryda która działa wolniej niż komputer tylko z dyskiem SSD.
Czy ja to w ogóle dobrze rozumiem? czy może ten dodatkowy dysk moge potraktować jako "pendrive" a wszystkie programy itp instalować na dysku ssd i wtedy wszystko będzie działać super szybko? ;) czy pamiec ddr3 a dd4 ma jakiś wpływ na działanie laptopa w codziennym użytku?

#asus #dell #laptopy #pcmasterrace
  • 6
@1michalk: To są dwa oddzielne dyski i HDD możesz traktować jak "pendrive" jeśli chcesz. Wszystko będzie działać tak samo i SSD będzie spełniał swoją funkcję.

Pamięci DDR4 wpływają na działanie laptopa, w codziennym użytku (office/filmy/internety), nie powinno być to bardzo odczuwalne.
@Colek: Czyli jeśli zainstaluje jakiś progmam lub dane na dysku HDD to będą się one uruchamiały tradycyjnie, czyli dość wolno.
Natomiast jeśli ten sam program lub te same dane zainstaluje na SSD będzie to działało odpowiednio szybko?

A co np z tzw "chmurami"? Np instaluje sobie google drive na dysku HDD wię działa nieco wolniej?

Może moje pytania są banalne, ale cięzko mi znalesc konretną odpowiedz, a jednak wydając tyle kasy
@1michalk: będzie tak jak mówisz. SSD raczej od programów, a na HDD pliki typu dokumenty, filmy czy gry :P

Chmury raczej nie odczują żadnej różnicy, o ile nie masz uploadu na poziomie 50MB/s ( ͡° ͜ʖ ͡°)