Wpis z mikrobloga

@niedoszly_andrzej krótko, acz treściwie o wykopowych biznesmenach.

Przecież to jest jakieś bajanie. Z jednej strony paróweczkowi biznesmani twierdzą że mają oszałamiające interesy, potem że jednak nie aż tak, bo nie stać ich na ZUS i resztę a jeszcze po chwili że na podatki nie mają ale będzie ich stać na kompleksową obsługę prawną, tłumaczenia, dojazdy (na bank jest sporo formalności które trzeba załatwiać osobiście), czynsze etc. w Czechach. Paradne.

Pomijam już fakt "życia na krawędzi" i związanego z tym dyskomfortu.

Na Wykopie co drugi rzekomy "przedsiębiorca" to uczeń liceum/student któremu wydaje się że jest nieskończenie lepszy od nieudaczników co pracują za 2k złotych a sam nie ma nawet tyle i żyje marzeniami że kiedyś będzie należał do tych bogatych i jeździł na garbach biedaków.


#goldwykopsays #neuropa #bekazprawakow
  • 17
@lerner: eee bez przesady że to jakieś goldsay, po prostu żałosne jest to pieprzenie o tym jak to ciężko pracujący licealiści i studenci utrzymują "tę #!$%@?ą patolę" swoimi podatkiami. To czy projekt PiS jest słuszny czy nie to inna sprawa ale pogarda dla "biedaków" i nienawiść do własnego państwa, które ma czelność ściągać pieniądze żeby móc zapewnić podstawowe usługi swoim obywatelom, jaką wiele osób tutaj prezentuje jest po prostu straszna.
@lerner: Nikt, kto zarabia 2k nie będzie przenosił firmy do Czech. Podatek uderza w tych co zarabiają wielokrotnośc średniej krajowej, a wtedy już są pieniądze na taką obsługę. Nie trzeba jakiś tłumaczeń czy dojazdów, nawet u mnie w niewielkim mieście jest biuro rachunkowe, które obsługuje osoby, które chcą być zarejestrowani jako firmy czeskie, znam takie firmy, które już tak działają od 2003 roku i nic złego im się nie dzieje.
Zamiast
@Kapitalis: w życiu nie głosowałem w wyborach powszechnych a że ludziom się powodzi to się cieszę, ja nie narzekam (chyba że dla sportu) fajnie byłoby jednak gdyby ci co im się udało, pamiętali o tych przeciętnych i tych na dole bo wszyscy są od siebie nawzajem uzależnieni i jak życie będzie nieznośne dla tych na dole to tym na górze też nie będzie przyjemnie. Wszyscy natomiast na górze nie będą nigdy
mają oszałamiające interesy, potem że jednak nie aż tak, bo nie stać ich na ZUS i resztę a jeszcze po chwili że na podatki nie mają ale będzie ich stać na kompleksową obsługę prawną, tłumaczenia, dojazdy


@lerner: No ale chwileczkę. Jeśli podatki i składki mają mi nagle wzrosnąć o 2000 zł, a na obsługę za granicą wydam 1000 zł miesięcznie, to przecież jak najbardziej mogę powiedzieć, że nie stać mnie na
@lerner

żyje marzeniami że kiedyś będzie należał do tych bogatych i jeździł na garbach biedaków
Dokładnie tak. Społeczeństwo zepsute chorobą. Duże nierówności społeczne doprowadzają do tego, że człowiek nie chce mieć dobrze i się cieszyć, tylko koniecznie chce mieć lepiej od innych. Bieda jest powodem do wstydu i sprawiedliwą karą za brak ciężkiej pracy. Nikt nie chce być z nią utożsamiany i nawet biedni udają bogatszych niż są, żeby się pokazać ("zastaw
@niedoszly_andrzej:

które ma czelność ściągać pieniądze żeby móc zapewnić podstawowe usługi swoim obywatelom, jaką wiele osób tutaj prezentuje jest po prostu straszna.


Jeżeli te podstawowe usługi mają polegać na przywilejach dla górników, rolników, mundurowych oraz najkrótszym wieku emerytalnym w Europie który będzie obciążał młodych ludzi to nie ma się czemu dziwić dlatego tak mało osób (poza wykopem) patrzy pozytywnym okiem na idee państwa o dość szerokim znaczeniu dla społeczeństwa.

Moim zdaniem
a wzrosną o 2k? Że pominę fakt łamania prawa.


@niedoszly_andrzej: Dla ludzi na DG zarabiających jakieś sensowne pieniądze - to nawet o więcej.

I jaki fakt łamania prawa? Jesteśmy w UE, prowadzić firmę możesz gdzie chcesz. Jeśli spełniasz wymagania prawne dot. opodatkowania to żadnego łamania prawa nie ma.
nie wiadomo co w ogóle wzrośnie bo nie ma nawet projektu ustawy.


@lerner: Projektu nie ma, ale przecieki dot. założeń są.

Ja nie piję do samego tematu optymalizacji, tylko podobnie jak niedoszłego andrzeja, przeraża mnie ten wylew klasizmu na wykopie. może opiszę to szerzej.


Klasizmu?
w życiu nie głosowałem w wyborach powszechnych a że ludziom się powodzi to się cieszę, ja nie narzekam (chyba że dla sportu) fajnie byłoby jednak gdyby ci co im się udało, pamiętali o tych przeciętnych i tych na dole bo wszyscy są od siebie nawzajem uzależnieni i jak życie będzie nieznośne dla tych na dole to tym na górze też nie będzie przyjemnie. Wszyscy natomiast na górze nie będą nigdy i nigdzie,
znam takie firmy, które już tak działają od 2003 roku i nic złego im się nie dzieje.


@chanelzeg: Zależy od rodzaju działalności, natomiast w 95% przypadków jest to zwyczajnie nielegalne i jeżeli nie masz układów/fury szczęścia, to w końcu dopadną cię kłopoty. Obserwuję paru doradców podatkowych na twitterze i już zacierają ręce na przyszłe dochody z minimalizowania szkód w firmach Januszy biznesu, którzy porwą się na takie rozwiązanie bez odpowiedniej wiedzy.
W Niemczech podatki są dużo wyższe, a jakoś nie widać masowej migracji ichniejszych firm do Czech.


@lollipop12:

Nie widać? Niemcy to jedyny kraj na świecie gdzie firmy nie stosują optymalizacji podatkowej?