Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, poproszę Was o radę.
Ponieważ nie jestem do końca zadowolony z LTE w Plusie, to rozważam zmianę dostawcy internetu.
Jakiś czas temu po moim osiedlu chodził kolo z #orange, informował o tym, że podłączają nas do światłowodu, ale ostatnio dzwoniłem do niego i póki co temat stanął w martwym punkcie ponieważ jedna z mieszkanek nie zgadza się na położenie infrastruktury przez część wspólną osiedla (jej argument to nie bo nie...).
W takiej sytuacji jeżeli chodzi o internet stacjonarny w moim mieszkaniu w #lodz mam do dyspozycji ofertę #toya i jeszcze jednej firmy, której nazwy nawet nie pamiętam, ale jej oferta jest gorsza.
Przeglądałem tag i wiem, że opinie o toya są dobre ale przed podjęciem ostatecznej decyzji mam kilka wątpliwości i mam nadzieję, że przynajmniej część uda mi się tutaj rozwiać:
Nie jestem jakiś hard userem więc wybrałem pakiet start 22/4 Mb/s w cenie 29,90 zł (wolałbym 60/12 ale 50 zł za internet to w obecnych czasach wg mnie za dużo)
1. Nie mam swojego routera, czy w takiej sytuacji lepiej zainwestować i kupić swój sprzęt czy wziąć od nich w opcji najmu za 2 zł/m-c
2. Czym się różni dla mnie WiFi (2 zł/m-c) od Wifi Plus (5 zł/m-c)
3. Czy jest sens czekać na jakieś promocje, np świąteczne? Kiedyś pamiętam była promocja gdzie za 20 miesięcy spośród 24 płaciłem połowę stawki za dany pakiet... Czy to się powtarza co jakiś czas?
4. Czy jako nowy klient mogę wywalczyć jakieś dodatkowe rabaty?
5. Czy w perspektywie ewentualnego przedłużenia umowy za te 2 lata jest szansa na negocjację tak jak w nc+ czy CP czy po prostu sztywna oferta, za zasadzie bierzesz albo wypad?
Pobierz mariusz5891 - Drogie Mirki, poproszę Was o radę.
Ponieważ nie jestem do końca zadowo...
źródło: comment_ezcWw8o3Gvn6kOb9l1FRlX0Ih1D70RYe.jpg
  • 14
@mariusz5891: 1: moim zdaniem lepiej swój
2: plus podobno mocniejszy zasięg ale nie wiem nie testowałem
3: nikt tego nie wie...przynajmniej tak mówią
4: tak jako nowy możesz dużo ugrać, jako stary klient już nie bo mają cię gdzieś. jeśli jesteś studentem to możesz liczyć na dodatkowe rabaty
5: nie patrz pkt 4
@mariusz5891: Zastanów się dobrze nad prędkością bo 22 Mb/s i upload 4 Mb/s to nie jest dużo. Plus jest taki, że Toya trzyma prędkości i jak wybierzesz 22 to będzie hulać 22. Raz na rok Toya przyspiesza swoim klientom internet.

1. Bierz swój. Jeżeli wybierzesz ten pakiet 22 Mb/s to wystarczy Ci zwykły TP-Link za 60zł + ddwrt i wszystko będzie elegancko śmigać + będziesz miał wszystkie możliwości konfiguracji sieci -
@mariusz5891: 5. przed końcem umowy wysyłasz rezygnację i czekasz na telefon z utrzymania (nie z przedłużeń tylko z utrzymania) i dostajesz ofertę tak jak dla nowych, czyli znacznie lepszą. Sam tak zrobiłem. Niemniej teraz mam światło od Orange i ładnie to hula.
@mariusz5891 zam zadzwon, powiedz ze oczekujesz oferty jak dla nowych (po wyslaniu pisma), dzwon do momentu jak trafisz na kogos z utrzymania bo tylko czezc konsultantow od nich ma wieksze uprawnienia o ktorych zwykli nie maja pojecia