Wpis z mikrobloga

Mirki z #emigracja #uk #prawo powiedzcie mi, czy wynagrodzenie powinno się dostać, za każdą przepracowaną godzinę/dzień? Czy jednak przy rezygnacji z pracy szef może nie zapłacić za przepracowane dni? Pytam, bo byłem na emigracji i pracowałem w pewnej restauracji, w której przerobiłem sporo godzin i nie dostałem w ogóle zapłaty, a potem dowiedziałem się, że gdzieś małym druczkiem było napisane, że jezeli się złoży wypowiedzenie "z dniem dzisiejszym" to nie dostanie się pieniędzy za ostatnie przepracowane 2 tygodnie czy coś takiego, a byłem tam tylko miesiąc. Po miesiącu wszedłem na konto a tam...20 funtów.
  • 14
na prawie się nie znam ale to wygląda na zapis niedozwolony. każda przepracowana godzina = zapłata. Tylko, że jak już Cie nie ma w UK to nie wiele zdziałasz chyba.
@canto: zrywasz umowe z dnia na dzien, bez zachowania okresu wypowiedzenia - w Norwegii dostajesz siano tylko za ostatni pelny miesiac - wiec jest conajmniej jedno takie miejsce na swiecie.
Przerabialem sprawe sadowa w tej kwestii, to jest zerwanie umowy ktora zawarta jest z pracodawca na swoje wlasne zyczenie i zeby nie bylo - to dziala w dwie strony.
@andrzej89: Ekstra, czyli jak sekretarka się zwolni bo ją szef obmacywał to jeszcze kasy nie dostanie. Super kraj ;-)
Zerwanie umowy to jedno a kasa należy się (powinna się należeć) za każdy przepracowany dzień.
Konsekwencje zerwania umowy powinno się ponosić osobno.
@andrzej89: @canto: @piwniczak: W skrócie - "przyjaciel" mnie wydymał. Ogarnął mi prace, która miała być na zupełnie innych warunkach, oszukał z kwestią mieszkania, nie powiedział nic o kaucji itp. Tydzień robiłem na czarno jako "trening" oczywiście obiecał za to zapłate, siedziałem po 10-12 godzin w restauracji (kelner) W końcu podpisałem umowę i nagle zamiast 10-12 godzin to robiłem po max 5. Tak, że mimo oszczędności zabranych do UK nie
@Amen_Pacierzu: Masz umowe? Jak tak to wrzuc skana - choc co by nie pisalo w umowie to za godziny w ktorych byles "dyspozycyjny dla pracodawcy" nalezy ci sie co najmniej minimalna krajowa.
Napisz na adres restauracji list, wyszczegolnij dni i godziny w ktore pracowales i napisz ze jak nie dostaniesz wynagrodzenia to bierzesz sprawe do ACAS i jak trzeba bedzie to do employement tribunal.
Zaplaca - jezeli sprawa rzeczywiscie trafila by