Wpis z mikrobloga

#ios #android

Dziś po wielu latach na iOS pożegnaliśmy się z żoną z naszymi iPhonami na rzecz Nexusa 6p i Nexusa 5x.

Jako iż z iPhonami byliśmy od wersji 3 (przeszliśmy w sumie 3 / 3G / 4 / 4S / 5 / 5S / 6 żona i 6+ ja) jest to dla nas duża zmiana. Po premierze iPhona 7 stwierdziłem, że to koniec, bez Jobsa, który moim zdaniem wymuszał innowacje i nie bał się rynku, Apple stało się nudne, konserwatywne i po prostu gorsze niż konkurencja.

Póki co wrażenia z nowych Nexusów bardzo pozytywne - trzymajcie kciuki za szybkie przestawienie na nowy system :)
  • 31
@ceowwa: Mieliśmy dość z trzech powodów. Po pierwsze synchronizacja zdjęć z chmurą Google źle działała (a tam mamy wszystkie zdjęcia). Po drugie mieliśmy już w domu z 30 kabli Lightning, które po prostu przestały działać, a po trzecie nasze iPhony przestały pokazywać się jako dysk w Windows 10 i zgranie zdjęć było koszmarem.

Póki co jedyne za czym będę tęsknił to Hyperlapse (do stabilizacji filmów).
@michalexpromo: myślałem raczej nad iP SE, w końcu jestem biedakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). Co do "pokazywania się jako dysk" to na Androidzie też będziesz miał to samo, a nawet gorzej bo MTP szwankuje na maksa (niewidoczne niektóre pliki i foldery).
@mironczyk: LG V20 w Polsce nie ma (a gdyby był to bym kupił tylko ten). Samsungów nie lubimy. Xiaomi nie ufamy plus bardzo mi się zdjęcia z Xiaomi nie podobają. Do tego czysty Android bez ani jednej apki producenta i zawsze aktualny (mamy już obydwoje 7.0). Do tego wyszły nam śmiesznie tanio po odliczeniu podatków (prowadzimy DG) - 750 PLN za 5x i 1150 PLN za 6P - obydwa nówki sztuki.
@mironczyk: Aha jeszcze jedno - obydwa cykają zdjęcia w RAW co jest dla mnie bardzo ważne. Lubię po wypadzie z rodziną usiąść na godzinkę przy Photoshopie i zrobić sobie wszystkie zdjęcia po swojemu. Lubię też mieć kontrolę nad ISO w zdjęciach (np. w nocy wolę cyknąć z jakiejś podstawki z długim czasem a niskim ISO zamiast polegać na telefonie, który mi zaraz wybije ISO na 6400 i zaszumi wszystko).

Robiłem już
@wysuszony: Działa średniawo, ale:
- Windows obsługuje tylko FAT32 / NTFS i oba są gówniane. Przez przejście na MTP można porzucić używanie Fata.
- Użycie pamięci masowej uniemożliwia korzystanie z niej w tym samym czasie na komputerze. Więc jak coś kopiujesz to przerywa kopiowanie

Parę fajnych rzeczy jest w masowej, szkoda, że usunęli to (mogła być nawet jako ukryta opcja), ale niestety. MTP POTENCJALNIE jest lepsze, tylko trzeba to lepiej ogarnąć
mieliśmy już w domu z 30 kabli Lightning


@michalexpromo: jak kupowaliście gówno po 6zł to dlaczego się dziwisz? Napisz prędzej, że #!$%@? cie że kabel kosztuje 80 czy tam ile PLN, potrzebujesz mieć ich w domu 5 i #!$%@? na same kable wydac 400zl
@callmemiro: Akurat Apple robi tragiczne kable. Mam same oryginalne z zestawów - z telefonów, myszki, klawiatury i praktycznie każdy się zepsuł po roku, góra dwóch.
@lent: to dziwne. Ja, moj rozowy i moi rodzice maja ajfony od jakis 3-4 lat i z kabli ktore byly uzywane to jeden popsul sie tylko raz bo byl zmiazdzony lozkiem. A i tak nie popsul sie zaraz po zmaizdzeniu tylko troche pozniej.
Co jak co ale jak dla mnie to oryginalne kable sa niezniszczalne