Wpis z mikrobloga

Dusza zmarłego jest uwięziona w naszym świecie dopóki ma niepodomykane ziemskie sprawy. Należy o tym pamiętać, gdyż dusza naturalnie dąży przez wzgląd na nie fizyczną materię a czwarty i piąty wymiar - do zaświatów. Dusza zmarłego przywiązana przyziemną powinnością do świata materialnego - cierpi. Może być to okazywane w dwojaki sposób. Zarówno poprzez nawiedzanie i tzw prośby o modlitwę jak i działanie czysto złośliwe nazywane fachowo poltergeist. Dbajmy o to by po śmierci bliskich rozwiązać problemy nierozwiązane za ich życia. Zrób to dla spokoju duszy i przez miłość - pozwól by dusza mogła opuścić nasz wymiar i cieszyć się pełnią szczęścia życia pozagrobowego w zaświatach.

#creepy #lifehack #ciekawostki #protip #katolicyzm #chrzescijanstwo #religia #halloween #zaduszki #gownowpis
  • 26
  • Odpowiedz
@Impresjonista: dziwna sprawa, ale moja babcia właśnie zawsze powtarzała to samo że po śmierci bliskiego trzeba żałować, ale nie rozpaczać, bo takie rozpaczanie niby przywiązuje dusze do tego świata. Nie wiem skąd takie podania.
  • Odpowiedz
@Impresjonista: to co piszesz, to za przeproszeniem zwykłe pseudonaukowe #!$%@?, poparte tylko życzeniowością. tak to zazwyczaj wygląda, kiedy ludzie nie mający zielonego pojęcia (czyli w zasadzie każdy kto nie ma tytułu naukowego) o temacie próbują uzasadzniać swoje poglądy czymś chwytliwym co kiedyś zasłyszeli albo przeczytali, ale nie do końca zrozumieli.
  • Odpowiedz
@jucio: Matematyka jest bardzo uniwersalnym językiem. Bardzo posunięte badania matematyczne wymiarów są w Irańskiej (tradycyjnie Perskiej) szkole matematycznej. O dziwo dla niektorych, ale przeciętny mułła nie ma zielonego pojęcia stą matematycy tworzący Irańską szkołę mają bardzo nieskrępowane pole działania. Przed wojną mieliśmy lwowską szkołę naszą rodzimą, a obecnie nazwijmy to Zachodnia Szkoła najmocniej bada fraktale których uporzadkowany chaos ma byc opisany w skończonej liczbie wielu wymiarow. Szkołę Perską wlaściwie tylko z
  • Odpowiedz
@SDammtsg: zgodzę się że mam o tym mizerne pojęcie bo niestety nie nadążam za matematyką, ale trochę boli mnie twoje ignorujące temat podejscie tylko przez niewprawną moją probę przybliżenia. Nie wiem, to moze sprawdź czy greccy filozofowie byli matematykami (lub na odwrót) i co z tego mamy dzięki ich badaniom wymiarow. Euklides, Pitagoras... to nie tylko twierdzenia w gimnazjum.
  • Odpowiedz
@Impresjonista: jak pewnie wiesz, grecka filozofia nieco się od dzisiejszej różniła-przede wszystkim tym, że była ona jedynym i podstawowym narzędziem naukowym jakim w tamtych czasach dysponowano. to, że ktoś był filozofem oznaczało jednocześnie że był naukowcem bo nauka była tak uboga, że wszystkie kategorie zlewały się w jedną. dzisiaj mamy odpowiednie narzędzia żeby świat badać, więc filozofia (koło której to co tworzysz nawet nie stoi) nie może służyć do opisywania zjawisk
  • Odpowiedz
@SDammtsg: jak bardzo sie mylisz kolego. Własciwie każdy matematyk (nie ten od nierówności w liceum i całek na studiach) to filozof, przewidujac wielowymiarowosc dali fizykom podstawy do rozwoju i weryfikowania teorii. Nie chcesz mi powiedziec że wiedza fizyczna jest ograniczona do 4 wymiarow. Co wiecej w zaleznosci od przedmiotu badan najprosciej ci tlumaczac np zjawiska czastek elementarnych ktore bada sie w cern zachodza w czterech naszych i n wymiarów, a zjawiska
  • Odpowiedz
@Polska5Ever: ja celowo tu tego nie piszę bo mnie zakrzyczą jak ponizej ale Perska Szkoła Matematyczna zna koncepcję lepkości wymiarow - tzn że tak jak zycie sklada się z kilku wymiarow w którym z jednym wymiarow trwa zlepienie (czyli ciało + Dusza do śmierci i sama dusza po śmierci przy czym śmierć następuje w 4 wymiarach kończąc zlepienie w 3) tak właśnie przywiązanie Duszy do spraw ziemskich uniemożliwia odejscia do zaswiatow
  • Odpowiedz
@Impresjonista: Nie, wiele wymiarów jak najbardziej istnieje, jest to fakt. Faktem nie są twoje bajania. Powielasz schemat stary jak ludzkość-wypełniasz braki w wiedzy tym, co chciałbyś usłyszeć a im większe braki, tym większe bajania. Tak powstały wszystkie religie świata.
  • Odpowiedz