Wpis z mikrobloga

Ched Evans - kiedyś jeden z ciekawiej się zapowiadających napastników z Wielkiej Brytanii, po 5 latach został uniewinniony od zarzutu gwałtu.

Po decyzji sądu z 2011 roku piłkarz spędził dwa i pół roku w więzieniu. Po przedwczesnym wyjściu za dobre sprawowanie Evans starał się wznowić karierę piłkarską, długo jednak nie mógł znaleźć klubu, który zgodziłby się go zatrudnić. Dodatkowym utrudnieniem była presja wywierana na potencjalnych chętnych ze strony środowisk feministycznych i znanych osobistości. Tak było na przykład, gdy Evansa chciał zatrudnić jego były klub Sheffield United. Zaprotestowała wtedy m.in. złota medalistka z Londynu Jessica Ennis-Hill, której nazwiskiem nazwana została jedna z trybun stadionu Bramall Lane.

Piłkarz nie rezygnował jednak z dochodzenia swojej niewinności. W kwietniu minionego roku Sąd Apelacyjny unieważnił wyrok z procesu z 2011 roku, co otworzyło drogę do ponownego rozpatrzenia jego sprawy. Ponowny proces przed sądem w Cardiff potrwał dwa tygodnie, a Evans został uznany za niewinnego przez 12-osobowę ławę przysięgłych, którą tworzyło siedem kobiet i pięciu mężczyzn.

Od początku bieżącego sezonu 27-letni napastnik występuje w zespole Chesterfield FC rywalizującym w angielskiej League 1. W siedmiu ligowych spotkaniach obecnych rozgrywek Evans strzelił cztery gole.


Źródło: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/ched-evans-uniewinniony-w-powtornym-procesie/z73qbk

#pilkanozna #uk #sport
fixie - Ched Evans - kiedyś jeden z ciekawiej się zapowiadających napastników z Wielk...

źródło: comment_7F4jc96yaFdWaKsmSNLPn3U81CjH0tI7.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • 154
@fixie

Zaprotestowała wtedy m.in. złota medalistka z Londynu Jessica Ennis-Hill

Ciekawe, czy taka szuja znajdzie w sobie tyle honoru, by chociaż przeprosić. Użyła swojego autorytetu, żeby udupić niewinnego gościa...
  • Odpowiedz
@morgahard: Nawet jakby był winny, swoje odsiedział, a ostracyzm społeczny skutecznie rujnował mu życie, będąc znacznie większą karą. Ciekawy jest jeszcze przypadek innego piłkarza - Adama Johnsona, siedzącego obecnie za podobne przewinienie, choć historia jego popełnienia też nie była jasna.
  • Odpowiedz
@morgahard: Był wówczas skazany prawomocnym wyrokiem, a więc de facto winny. Pretensje trzeba mieć do oskarżającej go laski i sądu który w oparciu o zapewne same zeznania go skazał
  • Odpowiedz
@Slowbro ale już nie jest, a babka słów nie cofnęła, bo ma to w piździe.
@fixie był skazany, bo jury uznało, że babka była zbyt pijana, by wydać "ważną" zgodę na seks, więc mimo, że chciała się wtedy ruchać i alkoholem upoiła się sama i dobrowolnie, to doszło do gwałtu, bo facet nie odesłał jej z kwitkiem mówiąc, że jest zbyt pijana...

Jak jesteś zbyt pijany, żeby podjąć decyzję o
  • Odpowiedz
@fixie nie chciałem pisać, o jakich zeznań się domyślam, ale tego się właśnie spodziewałem. Że babka lubi uprawiać seks w stanie mocnego upojenia. Podejrzewałem jeszcze, że lubi przygodnych partnerów, tego zeznania nie potwierdziły.

Ale to jest właśnie przykład podejścia "skoro na drugi dzień żałujesz, to znaczy, że zostałaś zgwałcona".
  • Odpowiedz
@fartuh: W sezonie gdy zrujnowała mu się kariera, strzelił dla Sheffield Utd. 35 goli, miał propozycje z PL i Championship, szkoda wielka chłopa. Wrócił, dobrze mu idzie, więc pewnie jeszcze wypłynie wyżej niż League One, a jak trafi do PL, to będzie lepsza historia niż z Vardy'm.
  • Odpowiedz
@Slowbro:
@morgahard:

@fixie:

Może i skazany prawomocnym wyrokiem, jeśli jednak ktoś interesował się sprawą (ja ją sprawdziłem już kawał czasu temu) to zna też zapis wideo z hotelu czy innego wejścia do budynku gdzie głupia #!$%@? wchodziła sama do budynku. Potem sama wychodziła na zewnątrz i jeszcze raz sama do budynku.
  • Odpowiedz
@fixie: mieszkalem wtedy na przed miesciach Sheffield i pamietam o nim bo mialem kumpla który kibicował United . Wkurzony był ze zamykają świetnie zapowiadającego się grajka
  • Odpowiedz