Wpis z mikrobloga

#uberoslo
Ostatnio sytuacja sie u nas zaostrza, poszła plota, bo nikt nie jest w stanie tego potwierdzić, ze politi zabrało prawo jazdy kierowcy #uber
- 8k nok mandat
- ściągnięcie tablic rejestracyjnych
i nowość
- zabranie prawka
W cotygodniowym mailu od Uber otrzymaliśmy info iż, nie mogą nam juz pomoc prawnie! (Zdjęcie maila w komentarzu) i wówczas sie #!$%@? zaczęło.
Na grupie FB Ubera zaczęliśmy sie ostro bulwersować, w przeciągu 10 min wszyscy aktywni kierowcy tego dnia wyłączyli aplikacje. Zaplanowaliśmy spotkanie kierowców, aby porozmawiać i zadecydować co dalej z tym robić. Prawdopodobnie na grupie jest ktoś z biura Uber i długo nie czekaliśmy na kolejnego maila...
Zaczyna sie robić ciekawie, z niecierpliwoscią czekamy na poniedziałkowe spotkanie, aby zobaczyć ilu jest kierowców oraz jakimi kłamstwami obrzuci nas Uber
localgoodness - #uberoslo 
Ostatnio sytuacja sie u nas zaostrza, poszła plota, bo nik...

źródło: comment_Mwesm9GD4zPxW1eT443lUP4ythGUXxIx.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@miki4ever:

#!$%@?. Uber dziala niezgodnie z prawem, to Panstwo reaguje. Niech placa podatki i dzialaja w ramach spoleczenstwa, to nie bedzie problemu.


PierdXXenie, Uber działa w ramach społeczeństwa (a gdzie miałby kurXa działać?) i kierowcy Ubera muszą płacić podatki. To nie jest wina aplikacji, lecz kierowcy sami decydują się omijać prawo. Tak samo jak ze złotówami - jedziesz, a ten wyłącza licznik na 2 km przed celem (sytuacja z przedwczoraj).
  • Odpowiedz
@Rocket_Man: Uber w Norwegii jest w szarej strefie, nie ma takiego przepisu który mówi ze jestesmy legalni ani nie legalni. Wszystko sprawy w sadzie wygrywamy. Policja bedzie nas ścigała bo #!$%@? moze. I nie zmieni sie nic dopóki rząd norweski nie podejmie jasnej decyzji co zrobić z Uberem.
  • Odpowiedz
@miki4ever: a może zielony, bo ban?

@localgoodness: państwo policyjne, a do tego socjalizm. Sam wybrałeś Norwegię, ja bym obstawiał, że w końcu i tak będziesz musiał prowadzić działalność jak zwykła złotówa. To i tak nie jest zła opcja w Norwegii, lecz trochę mniejsza kasa. Pytanie tylko, czy nie jest to tak przemyślane, że Uber się na was w stosownej chwili wypnie po prostu...
  • Odpowiedz
@localgoodness: to na jakiej podstawie prawnej politi ściągnęło blachy? Przecież w każdym sądzie by przegrali. No chyba, że mają odgórny nakaz/przyzwolenie...

@miki4ever: widzisz, też tak myślałem, a przyszedł ban. Może mnie poniosło, a nie chcę ryzykować kolejnego konta.
  • Odpowiedz