Wpis z mikrobloga

Są tu jakieś Mirki z Warszawy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
Podpowiedzcie w jakich lokalizacjach w stolicy jest największy popyt na wynajem niedużych mieszkań (2 pokoje - 30-40 m2)? Szwagier co jest zagranico chce zainwestować trochę cebuli w jakąś nieruchomość w Warszawie pod wynajem długoterminowy i prosił o pomoc. Problem w tym, że ja w stolycy to tylko 3 razy w roku bywam, więc nie znam za bardzo miasta. Podpowiecie gdzie najchętniej ludzie chcą mieszkać i są gotowi za to płacić?

#nieruchomosci #wynajem #mieszkanie #warszawa
  • 18
  • Odpowiedz
@grabtom_: na Woli buduje się dużo biurowców, więc w dłuższej perspektywie to może być taka biznesowa dzielnica Warszawy, do której będzie przyjeżdżać dużo ludzi pracować w korpo. Ja jestem jedną z takich osób i wynajmuję kawalerkę właśnie na Woli.
  • Odpowiedz
@KrolMurzynow1: Mam jakąś propozycję na Stegnach (chyba) - jakieś osiedle punktowców (kilkadziesiąt sztuk naliczyłem na mapie), no ale stare budownictwo i do remontu. Chodliwa to okolica? Generalnie to zależy mi na tym, aby jak ktoś wynajmie to pomieszkał trochę, żeby było z tym jak najmniej zawracania dupy :)
  • Odpowiedz
@grabtom_: Wilanów to modny zakup. Pragmatycznie i pod wynajem to tak jak pisali. Blisko Metra i blisko uczelni. Ewentualnie może spróbować kupić przy planowanej II linii metra (ale praktycznie rzecz biorąc różnice w cenie nie są już tak duże jak jeszcze rok temu).
  • Odpowiedz
@ThePawel: Stacje na woli czyli: Wolska, Moczydło i Księcia Janusza to do końca 2019 ma być zbudowane (podpisano już umowę z developerem na 38 miesięcy na wykonastwo). Za jakiś miesiąc zamykają Wolę na 3 lata xD bo nakładają się remonty tramwajowe i PKP. Będzie się działo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ThePawel: Centralny odcinek oddali na czas. Wcześniejsze daty byly mydleniem oczu przez urzędników. Nie bylo to poparte zadna umowa z wykonawca (ten termin przed euro). Bylo opóźnienie z powodów odbiorów technicznych. Tu tez pewnie będzie ale liczę jakies 6-7 msc. Na Tgk z końcem 2019 ruszy a na Woli w 2020 na wiosnę. Jeżdżę obok stacji metra do pracy a wcześniej na uczelnie i np. Metro Wileńska po zagrodzeniu ze
  • Odpowiedz
@KrolMurzynow1: @grabtom_:
Wilanów to gówno straszne, rodzice tam kupowali dom, ale zrezygnowali, bo raz że to jest jednak zadupie Warszawy, dwa że na Mokotowie, jest faktycznie trochę drożej, natomiast i wykonanie tych domów i mieszkań lepsze i dużo bliżej do centrum.
Poza tym to jest kotlina takiej warstwy społeczeństwa, że szkoda gadać. Ani to bogaci ani to biedni, ale stęzenie lemingów i bananów duże. Mam tam znajomych to
  • Odpowiedz